Három elveszített mérkőzés után zsinórban kettőt nyert Marosvásárhely női kosárlabdacsapata. Előbb a fővárosi Rapidot, majd a Kézdivásárhelyről érkezett KSE-t múlta felül a Sirius.

A bukarestiek ellenében a Sirius magának tette könnyűvé a mérkőzést, miután előbb egy 16-0-s, majd egy 19-0-s runnal lerohanta az ellenfelet, ettől kezdve pedig már csak tartania kellett az iramot. A Sirius elsősorban a palánk alatt nőtt a magas embert nélkülöző bukarestiek fölé. A Rapid első pontjait hat és fél perc után szerezte Stănici, a fővárosiak húzóembere, ezt azonban azonnal egy 19-0 követte. 35-4 után lankadt csak a Sirius lendülete, amikor Carmin Popa edző úgy gondolta, hogy a teljes cserepadnak lehetőséget nyújt a szünetig, a légiósait pedig pihenteti. Szünet után nehezebben lendült bele a hazaiak pályára visszatért kezdő ötöse, meglepte őket a sokkal agresszívebben letámadó ellenfél, de nem kellett hosszú idő, hogy ismét felülkerekedjenek. Ha a beállósokat most sokkal jobban őrizték, hát betörésekkel vagy távolról szerezték a pontokat, ebben kiemelendő Sólyom Sára teljesítménye, akinek ez volt a legjobb mérkőzése az idényben. Az utolsó negyedben a végére ismét a cserék voltak testületileg a pályán, a különbség azonban megmaradt a végső dudaszóig.

Hogy a lepattanózásban fölényben volt a Sirius, az papírforma, kimagasló viszont a 24 (!) gólpassz, ami jelzi, hogy az összjáték egyre jobban megy a csapatnak, ám ugyanakkor továbbra is soknak tűnik a 20 eladott labda, különösen egy szerényebb ellenféllel szemben, néhány esetben egészen buta módon.

A Rapid elleni könnyű és papírforma siker után sokkal nehezebb mérkőzésnek ígérkezett a Kézdivásárhelyi KSE elleni találkozó. Az első, mintegy 15 perc után azonban itt is megtört az egyensúly, és a marosvásárhelyiek elbűvölő játékkal esélyt sem hagytak az ellenfélnek.

Utoljára 26:27-nél vezetett a vendégcsapat, a második negyed közepe táján, ekkor azonban Sólyom triplájával a Sirius véglegesen átvette a vezetést. A győzelmet gyakorlatilag a második negyed hatodik percétől indított 20-0-s, elsősorban a kiváló védekezésnek köszönhető marosvásárhelyi run alapozta meg, amelyet a vendégek csak a harmadik negyed negyedik perce után tudtak megszakítani egy szabaddobással. A KSE egyébként a harmadik negyedben csak nyolc perc után tudott akciópontokat szerezni. A 29 pontos előny birtokában a Sirius a teljes cserepadot meg tudta mozgatni az utolsó tíz percben, ami azonban nem jelentette azt, hogy nem irányította továbbra is a meccset – noha nyilvánvaló volt, hogy a fiatal játékosoknak van még hová fejlődniük, bátorságból és önbizalomból nincs hiány, lásd a tartalékok 37 (!) pontját.

A palánk alatt nyilvánvaló volt a Sirius fölénye, 53:27-es lepattanóaránnyal, ugyanakkor érdekes statisztika, hogy 50%-os volt a dobások hatékonysága mezőnyből, miközben ez Sherill esetében 9/19, Grifinnél még szerényebb (3/11). Ez azt jelenti, hogy a többiek javították az arányt. Más szóval: összeért, kiegyensúlyozottá vált a marosvásárhelyi csapat, amely ellen az ellenfél roppant nehezen tud hatékony védelmet kialakítani. A Siriusnál ugyanis – egy azonosnak tartott képességű ellenféllel szem  ben – egyetlen kivétellel minden játékos szerzett pontot, és úgy ért el 56%-ot triplákból, hogy ezt hat (!) játékossal tette.

A marosvásárhelyi csapat számára szerdán egy roppant nehéz kiszállás következik, hiszen Aradon, a helyi FCC ellen bepótolják azt meccset, amelyet a 3. fordulóból halasztottak el az aradiak koronavírusos esetei miatt, és amely kapcsán már egyezségre is jutottak, hogy Marosvásárhelyen játsszák. Így azonban, hogy elmaradt a meccs, mégis Aradon rendezik. Az FCC szombatig utolsó együttesként őrizte a veretlenségét, most viszont alulmaradt Sepsiszentgyörgyön.

A Sirius a 11. fordulóban, szombaton, Kolozsváron vendégeskedik, egy újabb közvetlen rivális otthonában.

Fotó: Nagy Tibor

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 9. forduló: Marosvásárhelyi Sirius – Bukaresti Rapid 81:44 (25-4, 18-15, 20-14, 18-11)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Sorin Drugău (Brassó), Michael Nicoară (Bukarest), Szőcs Janka (Gyergyószentmiklós). Ellenőr: Romi Stănciulescu (Bukarest).

Sirius: Griffin 21 pont, Sólyom 17 (3), Sherill 13, Allen 9 (1), Lipovan 7 (1), Chiș 6 (2), Anca 2, Feiseș 2, Badi 2, Mircea 2, Czimbalmos, Oancea.

Rapid: Stănici 21 pont (4), Vlad 6 (1), V. Călin 5, Kelemen Radin 5, Dinu 3, Niculescu 3 (1), Cazacu 1, Grigore, Ilaș, A. Călin.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 10. forduló: Marosvásárhelyi Sirius – Kézdivásárhelyi KSE 89:54 (24-20, 18-9, 28-12, 19-13)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Dragoș Barbu (Jászvásár), Claudia Patricia Handrea (Bukarest), Alexandru Sandu (Bukarest). Ellenőr: Alexandru Anica (Târgoviște).

Sirius: Sherill 22 pont (1), Allen 11 (1), Sólyom 10 (2), Mircea 9, Chiș 8 (2), Griffin 8, Feiseș 7 (1), Badi 6 (2), Lipovan 4, Anca 2, Czimbalmos 2, Moga.

KSE: Welsh Coleman 14, Ćorda 13 (1), Debreczi 10 (1), Tuchilus 9 (1), Kozman 3, Lewis 2, Bara Németh 2, Taylor 1, Lénárt, Nagy.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 9. forduló: Aradi FCC – Konstancai Phoenix 68:67, Marosvásárhelyi Sirius – Bukaresti Rapid 81:44, Bukaresti Agronomia – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 42:80, Botosáni Triumf – CSM Alexandria 67:93, Kézdivásárhelyi KSE – Brassói Olimpia 73:65, Kolozsvári U – CSM Târgoviște 61:54; 10. forduló: Marosvásárhelyi Sirius – Kézdivásárhelyi KSE 89:54, CSM Alexandria – Szatmárnémeti CSM 57:79, Brassói Olimpia – Kolozsvári U 55:56, CSM Târgoviște – Bukaresti Agronomia 58:47, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Aradi FCC 76:44.

A 22. fordulóból előre hozott mérkőzésen: Konstancai Phoenix – Aradi FCC 55:63.