2024. july 1., Monday

A Dinamo Bukarest hazai pályán 31-29-re legyőzte a Telekom Veszprémet a Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában.

Jorge Maqueda vezérletével jól kezdett a Veszprém, hatékonyan védekezett, ám 6-4-es vezetése után a Dinamo egy 4-1-es sorozattal fordított. Erre reagálva Momir Ilic vezetőedző időt kért, majd kapust cserélt. A románok játéka fokozatosan javult, a veszprémiek teljesítménye viszont visszaesett, ráadásul utóbbiak a 26. percben azonnali piros lap miatt elveszítették védelmük alapemberét, Sipos Adriánt. Egy újabb 5-1-es széria végén már négy gól volt a Dinamo előnye, ám a vendégek egy 4-0-s sorozattal zárták az első félidőt, így a szünetben csak 14-13-ra vezetett a bukaresti együttes.

Petar Nenadic irányításával a Veszprém a második felvonás elején visszaszerezte az előnyt, ám ekkor sem tudott ellépni ellenfelétől, ráadásul bokasérülés miatt Rasmus Lauge Schmidt is kivált a csapatból. Vladimir Cupara védései ellenére a Dinamo ismét fordított, majd Kalifa Gedban bravúros hárításaira alapozva néggyel elhúzott, ekkor Ilic megint időt kért (23-19).

Csapata a folytatásban is erőlködött, de a rendkívül sok játékmegszakítással tarkított meccsen sokáig nem tudott lendületbe kerülni, ami a támadás mellett védekezésben is rányomta a bélyegét a teljesítményére. A játék képén egy ideig az sem változatott, hogy a románok piros lap miatt elveszítették Robert Militarut, majd Nenadic és Manuel Strlek találataival az 55. percben ismét egyenlített a Veszprém. A hajrában volt esélye a győzelem megszerzésére a vendégcsapatnak, ám nem tudott élni vele, mert az utolsó percek is a Dinamónak sikerültek jobban.

Fotó: a Telekom Veszprém közösségi oldala

Bajnokok Ligája, főtábla:

A csoport, 4. forduló: PICK SZEGED – Elverum Handball 30-34, Vardar 1961 Szkopje – Montpellier HB 25-31, THW Kiel – PPD Zágráb 36-28, Aalborg Håndbold – Meskov Breszt 34-33; 5. forduló: Montpellier HB – Meskov Breszt 32-26, Aalborg Håndbold – Vardar 1961 Szkopje 33-29, THW Kiel – PICK SZEGED 32-32, Elverum Handball – PPD Zágráb 30-25; 6. forduló: Meskov Breszt – Elverum Handball 27-30, Vardar 1961 Szkopje – THW Kiel 26-29, PPD Zágráb – Montpellier HB 22-25, PICK SZEGED – Aalborg Håndbold 31-28.

A csoport állása: 1. Montpellier HB 9 pont (+14), 2. THW Kiel 9 (+12), 3. Aalborg Håndbold 8 (+18), 4. PICK SZEGED 8 (+11), 5. Elverum Handball 8 (+7), 6. Vardar 1961 Szkopje 5, 7. PPD Zágráb 1, 8. Meskov Breszt 0.

B csoport, 4. forduló: Barça – DINAMO BUKAREST 36-32, FC Porto – TELEKOM VESZPRÉM 23-30, Paris Saint-Germain Handball – Motor Zaporizsja 40-32, Lomza Viva Kielce – SG Flensburg-Handewitt 37-29; 5. forduló: Barça – Paris Saint-Germain Handball 30-27, Motor Zaporizsja – DINAMO BUKAREST 28-27, TELEKOM VESZPRÉM – SG Flensburg-Handewit 28-23, Lomza Viva Kielce – FC Porto 39-33; 6. forduló: SG Flensburg-Handewit – Motor Zaporizsja 34-27, FC Porto – Barça 33-33, DINAMO BUKAREST – TELEKOM VESZPRÉM 31-29, Lomza Viva Kielce – Paris Saint-Germain Handball 38-33.

A csoport állása: 1. Lomza Viva Kielce 10 pont, 2. Barça 9, 3. Telekom Veszprém 8, 4. Paris Saint-Germain Handball 5 (+8), 5. FC Porto 5 (-14), 6. Dinamo Bukarest 4 (-12), 7. Motor Zaporizsja 4 (-23), 8. SG Flensburg-Handewit 3.

Kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 6. forduló: Dinamo Bukarest – Telekom Veszprém 31-29 (14-13)

Bukarest, zárt kapuk mögött. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).

Dinamo: Ghedbane – Gavriloaia 1 gól, Gurbindo 1, Nantes 6, Sorhaindo 3, Nasralla 1, G. Pascual 3. Csere: Heidarirad (kapus), Militaru, Mamdouh 2, Mousavi, Negru, Ghionea 9 (5), Dissinger 1, Bizau, Bannour 4.

Veszprém: Corrales – Gasper Marguc 6 gól (5), Maqueda 3, Sipos A., B. Blagotinsek 2, Lauge, Strlek 5. Csere: Cupara (kapus), Nenadics 9, A. Nilsson, J. Omar 3, Ligetvári, Mahé 1, Lékai. Edző: Momir Ilics

Kiállítások: 14, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 6/5, illetve 6/5.