A MOL Fehérvár FC 2-1-re legyőzte a vendég Vasas FC-t szombaton a magyar labdarúgó NB I 22. fordulójában.

A kiesési rangadó Fehérvár-fölénnyel indult, amely a 15. percben érett góllá: egy védelmi hibát kihasználva Schön Szabolcs volt eredményes. Nem tartott sokáig a hazai vezetés, mert egy újabb védelmi megingást ezúttal a Vasas büntetett meg Urblík József révén. Mezőnyfölénybe került a fővárosi gárda, ám a szünetig nem tudott újabb gólt szerezni.

A fordulást követően átvette a játék irányítását a Fehérvár, a vendégek azonban magabiztosan védekeztek, őrizték az egy pontot. Ment előre a hazai csapat, de a kapu előtt többnyire rossz megoldásokat választottak a játékosok. Amikor nem, akkor ismét előnybe kerültek, Kenan Kordo lőtt a kapuba. A Vasas feladta a masszív védekezést, megpróbált egyenlíteni, de erre a fehérváriak nem adtak esélyt.

Győzelmükkel a székesfehérváriak átmenetileg 5 pontra növelték előnyüket a kieső helyen állókhoz képest.

NB I, 22. forduló: MOL Fehérvár FC – Vasas FC 2-1 (1-1).
MOL Aréna Sóstó, 2563 néző, vezette: Erdős.
Gólszerző: Schön (15.), Kodro (78.), illetve Urblík (28.).
Sárga lap: Heister (45+4.), illetve Berecz (53.), Otigba (90+2.).
Fehérvár: Kovács D. – Nego, Fiola, Larsen, Heister – Csongvai, Flores – Katona M. (Kastrati II, 63.), Houri (Alef, 89.), Schön – Kodro.
Vasas: Uram – Baráth, Litauszki (Hidi, 24.), Otigba, Iyinbor, Silye (Cipf, 83.) – Hinora, Urblík (Márkvárt, 67.), Berecz (Feczesin, 83.) – Holender, Zimonyi (Ihrig-Farkas, 67.).

NB I, 22. forduló: Kisvárda Master Good – Kecskeméti TE 0-1, Paksi FC – ZTE FC 3-1, MOL Fehérvár FC – Vasas FC 2-1, Ferencvárosi TC – Mezőkövesd Zsóry FC 1-1.
Magyar Kupa, negyeddöntő: Debreceni VSC – Puskás Akadémia FC 1-3, Budafoki MTE (NB II) – Kisvárda Master Good 2-0, Paksi FC – Vasas FC 2-3, Mezőkövesd Zsóry FC – ZTE FC 1-4.

A másodosztályú Budafok a Vasassal játszik a Magyar Kupa döntőjéért

A másodosztályú Budafok a Vasassal játszik a döntőbe jutásért a labdarúgó Magyar Kupában. A legjobb négy mezőnye csütörtök este alakult ki, amikor a Puskás Akadémia vendégként búcsúztatta a Debrecent. A felcsútiak a Zalaegerszeggel találkoznak.
A ZTE kedden, az NB II-es Budafok és a Vasas szerdán biztosította helyét az elődöntőben, amelynek sorsolását a M4 Sporton tartották meg a csütörtöki mérkőzést követően.
A párosítás: ZTE FC – Puskás Akadémia FC, Budafoki MTE (II.) – Vasas FC.
Az elődöntő hivatalos játéknapja április 5., a finálét pedig május 3-án rendezik a Puskás Arénában.