Legyőzte a Sepsi OSK a Farult a labdarúgó 1. liga 19. fordulójában, vasárnap.

A döntetlen egyik félnek sem kedvezett volna, hiszen a felsőházba jutás reményében mindkettőnek győzelemre volt szüksége. Igaz, a háromszékieknek még nagyon sokat kell kapaszkodniuk, hiszen a maradék 11 mérkőzésből statisztikailag hetet kell még megnyerniük, hogy az első hat közé kerüljenek. A felsőház azonban elérhető maradt, miután egy roppant harcos, színvonalas mérkőzésen megszerezték a három pontot.

A végeredményt két lényeges játékvezetői döntés határozta meg. S bár mindkettő megfelelt a szabályoknak, talán nem minden bíró vette volna ezeket észre, így dicséret illeti a találkozót vezető triót. Az első a 6. perc eseménye, amikor Aioani egy jobbegyenessel kiütötte Păunt hat méter táján. Mentségére szóljon, a labdát szerette volna, de nagyon nem azt találta el, Coza játékvezető pedig megadta a büntetőt. Egy perc vitatkozás után a tizenegyest Mitrea értékesítette (1-0). Aztán a 20. percben Fernandes a hazaiak kapujába küldte a labdát, ám néhány centiméteres lesről indult, így a találat nem volt érvényes. Ennél nagyobb leseket is engedtek már el a partjelzők, most azonban Mihai Marica nagyon jól látta, hogy a konstancai csatár korábban mozdult a nézők mögé, mint a felé induló passz.

Persze, a mérkőzés nem csak ebből a két momentumból állt, és teljesen más forgatókönyv szerint zajlott, mint amit az OSK részéről megszoktunk. Ezúttal nem uralta a házigazda a középpályát, részben azért is, mert korán vezetéshez jutott, de a Farul már az első percektől nagyon agresszíven letámadta az OSK játékosait, és nyomta a játékot Niczuly kapuja felé. A kapott gól után pedig annál inkább, az első félórában pedig igen veszélyes is volt. Fernandes lesgólja mellett Betancor kétszer is a védők mögé került, de előbb Niczuly gyorsabb volt, utóbb pedig mellé emelte. Miután azonban

Betancor a 33. percben megsérült, enyhült a Farul támadásainak veszélyességi foka. És bár a mérkőzés végéig 64%-ban birtokolták a labdát, a folytatásban olyan igazán nagy lehetőséget nem tudtak kidolgozni, amihez az OSK védőinek metronóm pontosságú játéka is hozzájárult.

A túloldalon a szentgyörgyi csapat ellentámadásokkal próbálkozott, és legalább három esetben hajszálnyira volt a második góltól. A legordítóbb lehetőséget Golofca hagyta ki a 63. percben, aki saját térfeléről indulva teljesen egyedül vezethette rá Aioanira, de nagyon csúnyán mellé lőtte. Két perccel később Luckassennek nem jött ki a lépés öt méterre a bal oldalról érkező beadásnál, a 77. percben pedig Eder csavarása akadt az oldalhálóba.

Noha jól benne vagyunk a decemberben (itt jegyezzük meg, hogy a Sepsi OSK stadionja utolsó generációs hibrid gyepszőnyegének meg sem kottyant a zuhogó eső), még két fordulót rendeznek karácsonyig. Szerdán fél hattól az OSK a CFC Argeș otthonába látogat, majd vasárnap a FCSB-t fogadja.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

1. liga, 19. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Konstancai Farul 1-0, Kolozsvári CFR 1907 – CS Mioveni 1-0.

Labdarúgó 1. liga, 19. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Konstancai Farul 1-0 (1-0)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Ionuț Coza (Cernica) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Mihai Marica (Beszterce). Tartalék: Sorin Costreie (Buftea). Ellenőr: Florin Hîncu (Brassó).
Gólszerző: Mitrea (7. – büntetőből).
Sárga lap: Aganović (51.), illetve Purece (26.), Pires (90+4.).
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (44. Aganović), Ňinaj, Mitrea, Ispas (59. Dumitrescu), Păun, Eder, Bărbuț (59. Golofca), Achahbar (70. Fofana), Ștefănescu, Luckassen (70. Csuncsukov).
Farul: Aioani – Mladen, Larie, Ghiță, de
Nooijer, Purece (59. Pires), Artean, Ciobanu (60. Chițu), Fernandes (75. Sali), Betancor (39. A. Petre), Pitu (59. Grameni).