A címvédő Ferencváros meglepetésre 3-0-ra kikapott hazai pályán a Pakstól a magyar labdarúgó NB I. 19. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén, így visszacsúszott a második helyre a tabellán.

Jó iramban kezdődött a találkozó, amelynek Ádám bombagólja adta meg az alaphangot a 6. percben. A folytatásban mezőnyfölényt harcoltak ki, és helyzetekig jutottak a hazaiak – kétszer oldalról találták el a kapufát, volt les miatt meg nem adott góljuk –, de a félidő közepén a paksi gólszerző kihagyott lehetősége jelezte, a vendégek nem csak az eredmény tartására törekednek. Egy perccel később aztán gyorsan elvégzett paksi szabadrúgást követően Szabó Bálint cselezte magát lövőhelyzetig, majd talált a hazai kapuba. Kétgólos hátrányban már elbizonytalanodtak a ferencvárosiak, nem tudtak akciót kezdeményezni, körülményesek és kiismerhetőek voltak, hátul pedig Dibusz két védése kellett – paksi részről a gólszerzők próbálkoztak –, hogy ne legyen még nagyobb a különbség. A hazai közönség „Ébresztő, ébresztő!” rigmussal küldte pihenőre kedvenceit.

Lendületesebb, koncentráltabb és támadóbb hadrendre váltó Ferencváros érkezett a szünet után – a védő Cabraja helyére a csatár Ryan Mmaee állt –, de a mezőnyfölény sokáig nem párosult lehetőségekkel. Majd hiába akadtak nagy helyzetek, a házigazdák nem találtak a paksi kapuba: Medgyes a gólvonalról mentett, egy perccel később a léc segített a vendégeken. A 72. percben aztán Haraszti pazar szabadrúgásgóljával nőtt a paksiak előnye. A hajrában elmaradtak a hazai rohamok – viszont a játékosok teljesen feleslegesen begyűjtöttek három sárga lapot –, sőt, a vendégek előtt adódtak újabb lehetőségek, de az eredmény már nem változott.

Másfél héttel ezelőtt rosszul sikerült Sztanyiszlav Csercseszov bemutatkozása a Ferencváros kispadján – Felcsúton kapott ki az együttese 1-0-ra –, miként a tréner által nagyon várt első hazai fellépésén is alulmaradt. Az orosz edzővel három találkozón egy gólra volt képes a gárda, igaz, az három pontot ért Újpesten. A bajnoki idényben tizedik hazai mérkőzésén ötödször nem tudott nyerni a címvédő, ezeken harmadszor szenvedett vereséget.

A Paks 2017. április 12. után tudta ismét legyőzni az FTC-t, azt követően négy döntetlen mellett kilencszer kikapott tőle.

Fotó: az FTC honlapja

Labdarúgó NB I., 19. forduló: Ferencvárosi TC – Paksi FC 0-3 (0-2)

Budapest, Groupama Aréna, 6805 néző, vezette: Andó-Szabó.

Gólszerzők: Ádám (6.), Szabó B. (32.), Haraszti (72.).

Sárga lap: Cabraja (6.), Laidouni (54.), Besic (82.), Loncar (91.), Gavric (93.), illetve Lenzsér (24.), Ádám (38.), Osváth (59.), Balogh B. (81.).

Ferencváros: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Kovacevic, Cabraja (46. R. Mmaee) – Laidouni, Loncar – Zubkov (63. Gavric), Marin (Besic, 75.), Mak (57. Szánthó) – Bassey (Boli, 63.).

Paks: Rácz – Tamás O., Szélpál,  Lenzsér – Osváth, Kesztyűs (72. Vas), Windecker, Szabó B. (83. Böde), Medgyes (72. Balogh B.) – Nagy R. (46. Sajbán), Ádám (67. Haraszti).

* NB I., 19. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – Puskás Akadémia FC 1-2, Ferencváros – Paksi FC 0-3.
* NB II., 22. forduló: FC Ajka – Kecskeméti TE Hufbau 1-3, Diósgyőri VTK – BFC Siófok 1-0, Aqvital FC Csákvár – Vasas FC
1-4, Dorogi FC – III. Kerületi TVE 1-1, Tiszakécskei LC – Békéscsaba 1912 Előre 2-1, Szentlőrinc SE – ETO FC Győr 1-0, Budaörsi SC – Pécsi MFC 0-1, Soroksár SC – Szolnoki MÁV FC 3-2, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Budafoki MTE 3-0. Az élcsoport: 1. Diósgyőri VTK 46 pont, 2. Vasas FC 45, 3. Kecskeméti TE Hufbau 44.
* 1. liga, 24. forduló: Campionii FC Argeș Pitești – Academica Clinceni 1-0, Bukaresti FCSB – Universitatea 1948 Craiova 2-2. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 60 pont, 2. FCSB 52, 3. Voluntari 42.