A Ferencváros 2-1-re legyőzte vasárnap az Újpestet a magyar labdarúgó NB I 29. fordulójában, így behozhatatlan előnyre tett szert az üldözőkkel szemben, és a hátralévő meccsek eredményétől függetlenül megvédte bajnoki címét.

Korai újpesti gól adta meg a szurkolóknak köszönhetően amúgy is jó hangulatú, telt házas találkozó alapját: vendégkontra végén Esiti szabálytalankodott Beridzével büntetőt érően, amelyet a 6. percben Zivzivadze gólra váltott (0-1). A Ferencváros a 18. percben egyenlített: Boli centerezését a túloldalon üresen helyezkedő Tokmac a kapuba lőtte (1-1). Az Újpestet felrázta a gól, szünet előtt már a kezdeményezést is átvette, de hiába akadtak lehetőségei, az újabb gólt a hazaiak szerezték: a 39. percben Pászka visszafelé gurította a labdát, amelyet Vécsei laposan a bal sarokba helyezett (2-1).

A szünet után is élvezetes, nyílt maradt a játék, amelyben már Dibusznak, majd Banainak is akadt védenivalója, utóbbinak több is. A hajrához közeledve a kapuk egyre kevésbé forogtak veszélyben, és az iram is csökkent. Az 5. hosszabbításpercben aztán Dibusz rosszul mozdult ki a kapujából, ezt kihasználva Croizet a hazai kapuba lőtt. A gólt azonban szabálytalannak ítélte a játékvezető, aki videóvisszajátszás alapján megállapította, hogy az újpesti támadó kezét is érintette a labda.

Az FTC története során 33. alkalommal nyerte meg a magyar bajnokságot, és sorozatban negyedszer végzett az élen.

Csoportkép a sorozatban negyedszer bajnok Ferencváros labdarúgócsapatáról, miután 2-1-re legyőzte ősi riválisát, a vendég Újpestet a magyar labdarúgó NB I 29. fordulójában, a Groupama Arénában 2022. április 24-én

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Magyar labdarúgó NB I, 29. forduló: Ferencvárosi TC – Újpest FC 2-1 (2-1)

Budapest, Groupama Aréna, 20.155 néző, vezette: Karakó.

Gólszerzők: Tokmac (19.), Vécsei (39.), illetve Zivzivadze (6. – 11-esből).

Kiállítva: Loncar (90+3.).

Sárga lap: Boli (61.), Kovacevic (81.), Loncar (88., 90+3.), Tokmac (90+7.), illetve Croizet (43.), Onovo (60.), Csongvai (88.).

Ferencváros: Dibusz – Somália (46. S. Mmaee), Blazic, Kovacevic, Pászka – Esiti – Zachariassen (72. Auzqui), Laidouni (90. Besic), Vécsei (63. Loncar), Tokmac – Boli.

Újpest: Banai – Kastrati, Kutrumpisz, Boumal (Katona, 84.), Antonov – Csongvai, Onovo – Croizet, Bjelos (Mitrovic, 73.), Beridze (Simon, 87.) – Zivzivadze.

* NB I, 29. forduló: Ferencvárosi TC – Újpest FC 2-1, Gyirmót FC Győr – Budapest Honvéd 1-1, Kisvárda Master Good – Debreceni VSC 1-0, ZTE FC – Paksi FC 2-3, MOL Fehérvár FC – Puskás Akadémia FC 2-2, MTK Budapest – Mezőkövesd Zsóry FC 0-4.

* NB II, 34. forduló: Vasas FC – Tiszakécskei LC 4-0, Szolnoki MÁV FC – III. Ker. TVE 1-0, Pécsi MFC – Békéscsaba 1912 Előre 1-2, ETO FC – Nyíregyháza Spartacus FC 2-1, FC Ajka – Budaörs 2-1, Diósgyőri VTK – Szentlőrinc 1-0, Aqvital FC Csákvár – Szombathelyi Haladás 0-0, BFC Siófok – Dorogi FC 1-1, Soroksár SC – Budafoki MTE 3-0. Az élcsoport: 1. Vasas FC 77 pont/34 mérkőzés, 2. DVTK 65/34, 3. Kecskemét 62/33.

* MOL Magyar Kupa, elődöntő: ETO FC (NB II) – Ferencvárosi TC 1-4, Paksi FC – Újpest FC 3-0.