A címvédő Ferencváros magabiztos játékkal 2-0-ra legyőzte a vendég Debrecent a magyar labdarúgó NB I tizedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén, és visszavette a vezetést a tabellán.

A jó iramú, szórakoztató első félidőben a vendégek mozgékony középpályájukra alapozva bátor, nyílt játékot vállaltak fel mind a letámadásoknál, mind a kontráknál. Amíg azonban a vendégek előtt nem adódott ziccer – kétszer szabálytalanság után azért a kapuba találtak –, addig a hazaiak Vécsei góljával a 11. percben előnyhöz jutottak (1-0), majd lehetőségeiket később már helyzetek is követték. A Ferencvárosban Civic vezérletével különösen a bal oldal volt aktív, míg elöl Zachariassen és Ryan Mmaee tett hozzá a legtöbbet a játékhoz.

Az 56. percben megduplázta előnyét a házigazda: labdaszerzés után az első hazai próbálkozást még védte Gróf, az ismétléssel szemben már tehetetlen volt (2-0). A gólt Zachariassen szerezte. A kétgólos különbség után kicsit visszaesett az iram, a felek a mezőnyben küzdöttek. A Ferencváros a hajrához érve azonban ismét veszélyeztetett, Grófnak védenivalója is akadt. A DVSC nem zuhant össze, nem adta fel, de akcióit nem tudta befejezni, azokban a lefújásig nem volt gólveszély.

NB I, 10. forduló: Ferencvárosi TC – Debreceni VSC 2-0 (1-0)

Budapest, Groupama Aréna, 10.857 néző, vezette: Berke.

Gólszerzők:  Vécsei (11.), Zachariassen (56.).

Sárga lap: S. Mmaee (42.), Esiti (51.), Knoester (84.), illetve Deslandes (4.), Varga J. (52.), Dzsudzsák (73.).

Ferencváros: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Knoester, Civic (88. Pászka) – Esiti (56. Besic), Vécsei (88. Mercier) – A. Traore (82. Marquinhos), Zachariassen, Gojak (82. Sigér) – R. Mmaee.

Debrecen: Gróf – Bévárdi (62. Kusnyír), Lagator, Deslandes (7. Dos Santos), Ferenczi – Varga J. (78. Major) – Szécsi, Dzsudzsák,  Baráth P., Bódi (62. Kiziridisz) – Do. Babunszki (78. Sós).

* NB I, 10. forduló: Paksi FC – Puskás Akadémia FC 1-3, Ferencvárosi TC – Debreceni VSC 2-0.

* NB II, 11. forduló: MTK Budapest – ETO FC Győr 1-1, Pécsi MFC – Soroksár SC 2-1, Kolorcity Kazincbarcika SC – BFC Siófok 2-3, FC Ajka – Tiszakécskei LC 1-1, Békéscsaba 1912 Előre – Diósgyőri VTK 1-2, Gyirmót FC Győr – Szombathelyi Haladás 1-2, Budafoki MTE – HR-Rent Kozármisleny 3-0, Dorogi FC – Aqvital FC Csákvár 1-1, Szentlőrinc – Nyíregyháza Spartacus FC 2-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Credobus Mosonmagyaróvár 0-1. Az élcsoport: 1. Pécs 23 pont, 2. Diósgyőr 21, 3. MTK 20.