nem jutott négy közé a marosvásárhelyi csapat

Kikapott Mărășești-en, a helyi Mausoleul csapatától a Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó-csapata a Románia-kupa negyeddöntőjében, így nem tudja teljesíteni edzője, Cosmin Gherman idei legfőbb célkitűzését, nem jutott a négyes döntőbe.

Az utóbbi időszak jó eredményei és ígéretes teljesítménye után nagy reményekkel utazott a Vrancea megyei városba a CSM, tekintve, hogy a Mausoleul sem tűnt erősebbnek, mint a bajnokságban tavasszal már legyőzött ellenfelek. S különösen nem erősebb, mint Székelyudvarhely, amelyet épp a múlt héten múlt felül. A mérkőzésen azonban megmutatkozott a fiatalok tapasztalatlansága, abban a tekintetben, hogy az FK elleni siker után már nem tudták ugyanolyan szintre felpörgetni magukat. Igaz, ketten is hiányoztak az alaprotációból, Nicola eltiltás miatt, valamint Ördögh, de nem láttuk azt a mozgósítást, amely a jobb csapatok ellen volt jellemző, sem a ritmusváltásokat támadásban. Amúgy pedig remekül játszik a csapat, amikor szorosan tud védekezni, majd ebből gyors ellentámadásokat indítani, de nagyon nehezére esik, amikor neki kell támadnia, mert az ellenfél van előnyben.

Mărășești-en a házigazda nem adta meg a lehetőséget azzal, hogy megnyíljon, így az első félidőben zárt mérkőzést láthattunk, amely szinte gól nélkül zárult. A nagypályáról érkező házigazdák sokat szimuláltak, és – sajnos – a székelyudvarhelyi játékvezetői páros nem mindig volt elég határozott abban, hogy ezt ne tolerálják, több szabadrúgást kaptak, mint kellett volna. A végére kigyűlt az öt, Gherman pedig abban látta a megoldást, hogy lehívja a kapust, hogy mezőnyfölényben passzolgatva teljen le az idő. Elég volt azonban egy figyelmetlenség, majd egy kötelező fault, és tízméteresből a házigazda vezetéshez jutott.

A második félidőben így a CSM-nek kellett támadnia, s végül sikerült egyenlítenie is, bár a játék nem volt nagyon meggyőző. Aztán egy ellentámadásból (amely a házigazdák le nem fújt szabálytalanságával indult) újra előnyt szerzett a Mausoleul. Ekkor kockáztatott a marosvásárhelyi csapat, lehívta a kapust, de nem volt meg az az öt labdabiztos játékos, akikkel ki tudják passzolni az ellenfelet. Az első alkalommal, ahogy a Mausoleul labdát szerzett, ismét betalált, végül pedig a két további gól valójában már nem is számított.

A marosvásárhelyi teremlabdarúgó-csapat számára most már csak a bajnoki szereplés maradt, az alapszakasz utolsó fordulójában március 5-én 18 órától Sepsiszentgyörgyön lép pályára, amely a Gyergyószentmiklósi Inter elleni 3-1-es győzelemmel bejutott a négy közé a Románia-kupában.

Teremlabdarúgó Románia-kupa negyeddöntő: Mausoleul Mărășești – Marosvásárhelyi CSM 5-1 (1-0).

Mărășești-i sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Benedek András (Székelyudvarhely), Szabó Attila (Székelyudvarhely). Tartalék: Bálint Attila (Székelyudvarhely). Ellenőr: Doru Balmuș (Galac).

Marosvásárhely: Tătar – Tifán, Al-Ioani, Barbócz, Pogăcean (Nagy T., Chertes, Butiurca, Varga, Láposi).

A CSM gólszerzője: Chertes.

Fotó: a Mausoleul Mărășești közösségi oldala