A Paks hosszabbításban 2-0-ra legyőzte a bajnok Ferencvárost a labdarúgó MOL Magyar Kupa Puskás Arénában rendezett szerdai döntőjében.

Bár a beharangozott telt ház nem jött össze, így is rekordot jelentő 51.900 néző volt kíváncsi a MOL Magyar Kupa döntőjére, amely ennek megfelelően remek hangulatban kezdődött a Puskás Arénában. A fővárosi drukkerek az egyik kapu mögötti lelátó első két szintjét zöld-fehér színekbe borították, egyúttal kirajzolódott a Hajrá Fradi! felirat.

Bognár György vezetőedző csapata sokáig emberhátrányban hősiesen védekezve mentette hosszabbításra a finálét – az FTC még büntetőt is hibázott –, amelyet aztán a ráadásban a 31. születésnapját egy napja ünneplő Papp Kristóf fejese döntött el a 98. percben, a slusszpoént pedig Haraszti Zsolt üres kapus gólja jelentette közvetlenül a lefújás előtt.

A Paks története legnagyobb sikerét érte el, mert ez az első rangos trófeája – egyúttal a Magyar Kupa huszadik győztese –, miután 2011-ben a bajnokságban, két éve pedig a kupasorozatban lett ezüstérmes. Diadalával a következő idényben az Európa-liga selejtezőjében szerepelhet, míg az Európa-konferencialigában a Fehérvár és a Puskás Akadémia indulhat majd a bajnokság alapján.

MOL Magyar Kupa, döntő: Paksi FC – Ferencvárosi TC 2-0 (0-0, 0-0, 1-0), hosszabbítás után.

Budapest, Puskás Aréna, 51.900 néző, vezette: Berke.

Paksi FC: Szappanos – Vas, Kinyik, Lenzsér – Osváth, Windecker (86. Szabó B.; 118. Mezei), Papp K., Vécsei, Szabó J. – Hahn (72. Böde), Könyves (46. Balogh B.; 120. Haraszti).

Ferencvárosi TC: Varga Á. – Botka, Abena, Cissé, Civic (91. Ramírez) – Maiga (59. Loncar), Ben Romdhane (55. Kodro) – Traoré, Abu Fani, Marquinhos (82. Zachariassen) – Varga B. (82. Lisztes; 100. Szevikjan).

Gólszerzők: Papp (98.), Haraszti (120+2.).

Kiállítva: Vécsei (38.), illetve Abena (76.)

Sárga lap: Kinyik (16.), Könyves (45.), Osváth (113.), Szappanos (117.), illetve Abena (45., 76.), Botka (90.), Szevikjan (111.).

A kupagyőztes paksi csapat ünnepel a trófeával a labdarúgó MOL Magyar Kupa döntőjében játszott Paksi FC – Ferencvárosi TC mérkőzés utáni eredményhirdetésen. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ezüstérem a bajnokságban

A magyar labdarúgó NB I 33. fordulójának szombati játéknapján eldőlt, hogy a Paks – története legjobb eredményét beállítva – a második, a Puskás Akadémia pedig a harmadik helyen végez.

A felcsútiak, akik az utolsó fordulóban hazai pályán 4-1-re legyőzték a Debrecent, fennállásuk során negyedszer zártak a dobogón, annak is köszönhetően, hogy a Fehérvár a Diósgyőr ellenében pontokat vesztett.

Az már korábban biztos volt, hogy a debreceniek ötödik helyen végeznek. Az is már jóval az utolsó forduló előtt eldőlt, hogy a Ferencváros nyerte a bajnoki címet, és a Mezőkövesd, valamint a Kisvárda búcsúzik az első osztálytól.

NB I, 33. forduló: Paksi FC – Kisvárda Master Good 2-1, Fehérvár FC – Diósgyőri VTK 0-0, Puskás Akadémia FC – Debreceni VSC 4-1, Mezőkövesd Zsóry FC – MTK Budapest 1-1.

Az állás: 1. (bajnok) Ferencváros 71 pont, 2. (Európa-liga-selejtező) Paks 58, 3. (Európa-konferencialiga-selejtező) Puskás Akadémia FC 55, 4. (Európa-konferencialiga-selejtező) Fehérvár FC 54, ...11. (kiesett) Kisvárda 31, 12. (kiesett) Mezőkövesd 21.