A pályán elért győzelmével vett elégtételt a Sepsi OSK a Bukaresti FCSB játékosaival és vezetőivel szemben, akik övön aluli támadásokat intéztek ellenük a néhány héttel korábbi, sepsiszentgyörgyi találkozót követő nyilatkozataikkal. A gyurgyevói mérkőzés a két csapat korábbi találkozóihoz hasonlóan magas hőfokon zajlott, ám ezúttal a háromszékiek nem elégedtek meg egy ponttal.

Már a találkozó első perceitől nyilvánvaló volt, hogy újabb szikrázó összecsapás következik, fojtogató emberfogással, gyors váltásokkal, kemény belépőkkel. Ugyanakkor a szabálytalanságok nem lépték át a vörös vonalat, Mr. Színes Lap, alias Sebastian Colțescu csak két-két alkalommal kapta elé a sárgát. Némileg meglepő módon a középpályán a Sepsi OSK vette át az irányítást, és sokkal veszélyesebb volt kapura is. A FCSB csak két távoli lövéssel veszélyeztetett, az egyiket Ovidiu Popescu melléküldte, míg Moruțan labdáját könnyedén fogta Niczuly. A Sepsi OSK több akciójával jutott szinte helyzetig, a nyomás pedig a 28. percben gólt eredményezett. Petrila előbb kapáslövéssel próbálkozott, a lecsúszó labdára Ňinaj csapott rá, beadását Petrila a hálóba fejelte (0-1). Kevéssé szokványos pillanat: középhátvéd beadásából szélső szerez fejes gólt! A 43. percben Šafranko növelhette volna az előnyt, azonban lövése centiméterekkel a hosszú sarok mellett süvített el.

A második félidőt a FCSB nagy lendülettel kezdte, de Vînă lövését Niczuly fölétolta, a szöglet után pedig Fl. Ștefan a gólvonalról mentett úgy, hogy közben Șut fel is lökte. A folytatásban azonban az OSK újabb meccslabdát hagyott ki, Bouhenna fejesét bravúrral mentette Vlad. A 68. percben azonban elég volt az egyenlítéshez annyi, hogy Petrila elcsússzon, és ezzel a FCSB létszámfölényes támadást vezethessen. Az akciót Octavian Popescu fejezte be a tizenhatos közepéről, egy nem túl jól helyezett lövéssel, amely azonban meglepte Niczulyt (1-1). A 74. percben meg is fordulhatott volna a meccs, amikor Tănase a leshatárról ugrott ki, majd beleakadt a kimozduló, de időben megálló Niczuly lábába. Colțescu előbb büntetőt ítélt, majd Octavian Șovre javaslatára sárga lapot adott a bukaresti csatárnak szimulálásért. S ha már ettől megszabadult, a 81. percben az OSK belőtte a győztes gólt is: egy bal oldali szöglet után Bouhenna fejelt a labdába, amit aztán az ötösön téblábóló Mitrea sarokkal a hálóba pöckölt (1-2). Az utolsó tíz percben a FCSB kétségbeesetten próbálkozott az egyenlítéssel, a legnagyobb lehetőséget a 88. percben Perianu hagyta ki, aki az ötösről a rövid sarok mellé küldte a labdát.

A győzelemmel az OSK megőrizte 4. helyét a rangsorban, és holnap Clinceni ellen délután fél öttől lép pályára a rájátszás 4. fordulójában.

Fotó: A FCSB közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, felsőházi rájátszás 3. forduló: Bukaresti FCSB – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-2 (0-1)
Gyurgyevó, Marin Anastasovici stadion, zárt kapus. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova) – Octavian Șovre (Szatmárnémeti), Daniel Mitruți (Craiova). Tartalék: Andrei Chivulete (Bukarest). Ellenőr: Nicolae Marodin (Bukarest).
Gólszerzők: Oct. Popescu (68.), illetve Petrila (28.), Mitrea (81.).
Kiállítva: Crețu (lefújás után).
Sárga lap: Oct. Popescu (45+2.), Tănase (74.), illetve Dimitrov (11.), Păun (83.).
FCSB: Vlad – Crețu, Haruț (46. Cristea), Miron, Panțîru (33. Radunović), Ov. Popescu (70. Perianu), Șut, Oaidă (46. Vînă), Moruțan, Tănase, Oct. Popescu.
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, Ňinaj (69. Eder), Mitrea, Păun, Vașvari (87. Kovács), Fl. Ștefan, Petrila (69. Nouvier), Šafranko, Golofca (82. Aganović).
1. liga, rájátszás:
* felsőház, 3. forduló: Botosáni FC – Academica Clinceni 2-1, Bukaresti FCSB – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-2.
* alsóház, 3. forduló: Chindia Târgoviște – Jászvásári CSM Politehnica 2-0.
2. liga, alsóházi rájátszás:
* B csoport, 5. forduló: Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Resicabányai CSM 4-3, Unirea 04 Slobozia – Petrolul Ploieşti 1-1. Az utolsó helyeken: 5. Resicabánya 25 pont (7-5), 6. Slobozia 25 (5-3), 7. Bákó 10.