2024. july 28., Sunday

A Corvinul 1921 0-0-s döntetlent ért el a horvát Rijeka ellen az Európa-liga második selejtezőkörének első mérkőzésén, csütörtök este.

Nagyszebenben a horvátok előtt a 20. percben nyílt először lehetőség a gólszerzésre, Marco Pasalic csak kevéssel lőtt mellé. A vajdahunyadiak Daniel Pîrvulescu révén válaszolhattak volna, a 25. percben azonban a Corvinul játékosa nem ért oda időben Alexandru Neacșa kapu elé ívelt labdájára. Sergiu Buș is próbára tette Zlomislic kapust egy szélről leadott lövéssel, a félidő pedig gól nélkül végződött.

A folytatás után az 59. percben Marius Lupu mellé fejelt, majd a 87. percben Sergiu Buș lőtt a horvát kapura, Zlomislic pedig hárított. A mérkőzés 0-0-ra végződött, a továbbjutás a horvátországi visszavágón dől el.

Európa-liga, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – HNK Rijeka 0-0.

Nagyszeben, városi stadion, vezette: M: Philip Farrugia (máltai).

Corvinul 1921: Lefter – F. Iacob (M. Lupu 54.), V. Lică, Manolache, Velisar – Ubbink (A. Bradu 89), Hrezdac, A. Neacșa – Roger, S. Buș, D. Pîrvulescu.

HNK Rijeka: Zlomislic – Bogojevic, Galesic, Radeljic (Majstorovic 59), Cabraja (Smolcic 78) – Hodza, Selahi (F. Ivanovic 59), D. Petrovic – M. Pasalic (Butic 86), Obregon (Fruk 59), N. Jankovic.

Sárga lap: S. Buș (16.), V. Lică (76.), Hrezdac (88.).

Fotó: a Corvinul 1921 közösségi oldala | Emil Sebastian Popescu