Kiválóan kezdte a tavaszi idényt, aztán mély hullámvölgybe került a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportjában. Négy vereség után zsinórban a mindössze 5 pontos sereghajtó Alsógáld otthonában sem tudott nyerni.

Több kapufát is fel lehetett jegyezni az Alsógáldi Industria – Nyárádtői Unirea 2018 mérkőzés első félidejében, azonban gól nem esett. Aldea már a 2. percben megrezegtette a hazai kapufát. A házigazdák részéről Tripșa a 26. percben találta el a lécet, majd a 40. percben Petriș kapufája volt soron. Néhány további lehetőség is kimaradt. Az 5. percben Suciunak kellett kiütnie Vidrăsan lövését, míg a 12. percben Dumbrăvean az utolsó pillanatban blokkolta az egyedül elfutó Bălașt. A 44. percben Suciu lábbal védte Iușan lövését. A második félidő elején Drăgan nem tudta kihasználni Birtalan hibáját. Az alsógáldi Tripșa fölé, a nyárádtői Moț mellélőtt. Rotaru a 89. percben megszerezhette volna a győzelmet a vendégeknek, de lövését Suciu hárította, így a meccs 0-0-ra zárult.

A labdarúgó 3. liga történetének legrövidebb idénye (a csapatok csak 18 mérkőzést játszottak az alapszakaszban a járvány miatt) a hét végén zárul. A Nyárádtői Unirea 2018 az utolsó fordulóban pénteken a Tordai Sticla Arieșult fogadja, a tét a rangsor negyedik helye.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 17. forduló: Alsógáldi Industria – Nyárádtői Unirea 2018 0-0

Alsógáldi labdarúgópálya, zárt kapus. Vezette: Eduard Belega (Câmpulung Muscel) – Mădălin Prioteasa (Pitești), Ion Onicescu (Glodeni-DB).

Ellenőr: Iulian Szekely (Kolozsvár).

Alsógáld: Suciu – Bălșan, Goța, Potopea, Petrușe, Bălaș (60. Coltor), Morar (83. Hălălae), Goguța, Borsai (83. Anghel), Tripșa (83. Crișan), Drăgan (75. Stan).

Nyárádtő: Eremiaş – Aldea (63. Caliani), Birtalan, Dumbrăvean, Bucur (79. Potor), Trăistar, Vidrăsan (63. Roșca), Pogăcean, Moţ, Iuşan, Petriş (46. Rotaru).

A 17. forduló eredményei: Tordai Sticla Arieșul – Gyulafehérvári Unirea 1924 3-3, Szászrégeni CSM Avântul – CS Marosújvár 5-4, Kudzsiri CSO – Dési Unirea 1-0, CS Vajdahunyad – Kolozsvári Sănătatea 1-1, Alsógáldi Industria – Nyárádtői Unirea 2018 0-0.