A Zalaegerszeg labdarúgócsapata házigazdaként 3-2-re legyőzte az olasz bajnoki címvédő AC Milant a szombati felkészülési mérkőzésen.

A két klub megállapodása értelmében az olasz bajnoki címet 11 év után visszahódító, hétszeres BEK/BL-győztes AC Milan igyekezett a lehető legjobb csapatával kiállni, csak Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjaer és Divock Origi nem szerepelt a keretben.

A csapatokat telt házat jelentő 11.400 néző fogadta, akik már másfél perc után hazai gólt láthattak, ugyanis Tajti Mátyás szöglete után Meshack az olaszok hálójába bombázott (1-0). Hamarosan Gergényi Bence távolról a kapufát találta el, Májer Milán lövését pedig vetődve védte Tătăruşanu. A folytatásban az AC Milan átvette a kezdeményezést, azonban a 24. percben Gergényi nagy bedobása után Mocsi Attila fejjel növelte a hazaiak előnyét (2-0).

Az ivószünet után Tajti Mátyás zavartalanul bombázhatott távolról a kapuba (3-0), a túloldalon pedig Olivier Giroud büntetőből szépített. Később Giroud kísérletét Demjén Patrik nagy bravúrral védte, így csapata egy félidő után 3-1-re vezetett.

A meccs kétharmadánál Ante Rebic lövése után védett nagyot Demjén, majd a milánóiak egyszerre tíz cserét hajtottak végre, vagyis egy kivételével az összes kezdőjük elhagyta a pályát. A frissen beállt kapus, Mike Maignan előbb centiméterek híján öngólt szerzett, majd nagy bravúrral hárította Tajti lövését. Közben a túloldalon Kálnoki-Kis Dávid mentett a gólvonalról. A 86. percben Rade Krunic az öt és feles vonaláról lőtt a hálóba (3-2), majd Davide Calabria hagyott ki nagy helyzetet.

Az olaszok tompaságát kihasználva tudtak háromgólos különbséget kialakítani a zalaiak, akik azonban a meccs végére elfáradtak, egy találatot viszont meg tudtak őrizni előnyükből a gálameccsen.

A ZTE második gólja
Fotó: MTI/Varga György

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés: Zalaegerszegi TE – AC Milan (olasz) 3-2 (3-1)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 11.114 néző. Vezette: Andó-Szabó.

Gólszerző: Meshack (2.), Mocsi (24.), Tajti (27.), ill. Giroud (30. – 11-esből), Krunic (86.).

ZTE: Demjén – Gergényi, Mocsi, Kálnoki-Kis, Bedi – Tajti, Szankovics, Meshack (65. Diego Santos) – Májer (65. Huszti A.), Németh D. (46. Ikoba), Szalay (46. Kovács B.).

AC Milan: Tătăruşanu (60. Maignan) – Florenzi (60. Calabria), Kalulu (60. Krunic), Gabbia, Ballo-Touré (60. Tomori) – Tonali (60. Adli), Brescianini (60. Bennaszer) – Junior Messias (60. Saelemaekers), B. Díaz (60. D. Maldini), Rebic (60. R. Leao) – Giroud (60. T. Hernandez).

Lemondott a FCSB edzője

Távozott a FCSB szuperligás labdarúgócsapat vezetőedzője, miután a bukaresti alakulat vasárnap este kikapott a fővárosi rivális Rapid 1923 otthonában. Anton Petrea helyére ideiglenesen Mihai Pintilii ülhet le csütörtökön, a Saburtalo elleni Európa-konferencialigás mérkőzésen, amelyet – mint ismert – 1-0-s hátrányból kezdenek a fővárosiak. A csapat új edzője ugyanakkor Nicolae Dică lehet, akivel elkezdték a tárgyalásokat.

Szuperliga, 2. forduló, eredmények: FC Universitatea 1948 Craiova – Kolozsvári CFR 1907 3-1, Kolozsvári FC Universitatea – CS Universitatea Craiova 1-1, Bukaresti Rapid 1923 – Bukaresti FCSB 2-0.