2024. june 30., Sunday

A spanyol Carlos Alcaraz nyerte meg a férfi egyes küzdelmeit a francia nyílt teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi fináléban ötszettes küzdelemben (6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2) legyőzte a német Alexander Zverevet, ezzel megszerezte harmadik Grand Slam-serlegét.

Mindkét játékos idegesen kezdte a döntőt, két gyors brékkel indult a meccs, aztán a volt világelső Alcaraz nyugodott meg hamarabb, és kiváló játékkal rukkolt elő. A spanyolok ásza kihasználta ellenfele visszafogottságát, jól kezelte a bombaerős szervákat, és 2:2-nél, majd 5:3-nál is elvette Zverev adogatását, 46 perc elteltével pedig már szettelőnyben volt. A folytatásban a spanyol rontott többet – a kavargó szél sem könnyítette meg a játékosok dolgát –, és 2:2-nél a német brékelt, majd lendületbe jött, 4:2-nél már dupla brékkel vezetett, és 1 óra 35 percnél 1-1-re állt a mérkőzés.

A harmadik felvonásban is a Saschának becézett német tűnt stabilabbnak, Alcaraz küszködött az adogatójátékokkal, mígnem váratlanul semmire elvette riválisa szerváját, és három bréklabdát hárítva 5:2-re elhúzott. Ez sem volt azonban elég neki, mert „beremegett”, nem tudta kiszerválni a szettet, és már a borításra is panaszkodott a bírónál. Zverev játékában viszont nem jöttek hullámvölgyek, sorozatban öt gémet nyert, és már csak egy játszmára volt első Grand Slam-diadalától.

A negyedik szett újabb fordulatot hozott, a spanyol elképesztő megoldásokkal kétszer brékelt, majd 4:1-nél ápolást kért fájó combjára. Ez azonban nem akadályozta meg abban, hogy kiharcolja az ötödik játszmát, amely a tizedik volt Párizsban az open érában, azaz a profik 1968-as beengedése óta. Ebben sem változott meg a mérkőzés képe: hol az egyik, hol a másik játékos érezhette nyeregben magát, majd jöttek a hibák, ezekből aztán Alcaraz került brékelőnybe. Ezt viszont már nem adta ki a kezéből, Zverev az utolsó tartalékait mozgósítva eljutott néhány bréklabdáig, de a fontos pontoknál ismét a spanyol volt jobb, aki 4 óra 19 perc után boldogan terülhetett el a Philippe Chatrier Stadion salakján.

A 14. tornagyőzelmét begyűjtő Alcaraz pályafutása harmadik Grand Slam-trófeája, a Muskétások Kupája mellé 2,4 millió eurót kapott.