Andorrában is szenvedett a Kolozsvár

• 2022-07-28 14:52:03

• -

A Kolozsvári CFR 1907 bejutott a labdarúgó Európa-konferencialiga harmadik selejtezőfordulójába, miután szerda este 1-1-es döntetlent játszott az Inter Club d’Escaldes csapatával az Andorra la Vella-i Estadi Comunalban. Az első meccsen 3-0-ra nyerő román bajnok így 4-1-es összesítéssel kvalifikált. A papírforma szerinti sikert azonban beárnyékolja az erdélyi együttes státuszához méltatlan játéka: Dan Petrescu legényeit többször is meglepte az andorrai gárda, amely nagyobb kedvvel futballozott.

Az első lehetőséget is a vendéglátók hagyták ki, de Andreu pontatlan volt (17.). Négy perccel később Bălgrădean rosszul jött ki a kapuból, Soldevila pedig kegyetlenül kihasználta a lehetőséget, és megszerezte a vezetést csapata számára (1-0). Az Internek volt még egy jó gólszerzési alkalma Lopez révén, de az andorrai hátvéd fejese pontatlannak bizonyult (29.). Később (36.) újból Soldevila előtt kínálkozott ziccer, a beívelt labdát kapura pattintotta, de az kevéssel mellé ment. A CFR 1907 egyetlen valamirevaló kapura lövését Adrian Păun jegyezte (38.), de sokatmondó, hogy az andorrai kaput egyetlen román lövés sem találta el.

Erre a második félidő 4. percéig kellett még várni, amikor Bordeianu „bejelentkezett“, azonban Munoz „nem fogadta a hívást“. Minthogy a helyzet folytatódott, Chete és Roger összecsapott a büntetőterületen, a bíró pedig büntetőt ítélt, amelyet Deac értékesített (1-1).

Bár ekkor úgy tűnt, a CFR 1907 irányítja a játékot, a házigazdák továbbra is veszélyesek maradtak, Gallego pedig a kapufát találta el (59.). Az Inter d’Escaldes a 61. percben emberhátrányba kényszerült, amikor a veterán (42 éves) Ildefons Lima megkapta a második sárga lapját, szimulálásért, de még ilyen körülmények között is remek gólszerzési lehetőségeket alakítottak ki az andorraiak. Cabrera lövését Bălgrădean szögletre ütötte (67.), Andreu pedig hihetetlenül hibázott, amikor csak a kapussal állt szemben, azonban fejese pontatlan volt (73). A CFR 1907 megszerezhette volna a győzelmet, de Roger fejesét Munoz a keresztlécre tolta (80.). Egy perc sem telt el, és a másik kapu is veszélybe került, azonban Cabrera túlságosan hosszan nyújtotta meg a labdát, így Bălgrădean birtokba vehette.

A végéig Petrila (81.) és Bordeianu (85.) is lőhetett volna gólt, az Inter pedig kettős emberhátrányba került, amikor Chus Rubio is megkapta a második sárga lapot.

Az andorrai meccset egyetlen televíziós csatorna sem közvetítette, mert a jelentős gyártási költségek miatt a helyi műsorszórók nem vállalták a közreműködést. Így csak a kolozsvári klub YouTube-csatornáján lehetett figyelemmel követni az összecsapást.

A harmadik selejtezőkörben a CFR 1907 a fehérorosz Sahtar Szoligorszk csapatával találkozik. Az első mérkőzést augusztus 4-én, idegenben (Törökországban, semleges pályán – a szerk.), a visszavágót augusztus 11-én, hazai pályán játsszák a kolozsváriak.

Labdarúgó Európa-konferencialiga, selejtező, 2. forduló, visszavágó mérkőzés: Inter d’Escaldes (andorrai) – Kolozsvári CFR 1907 1-1 (1-0), továbbjutott a Kolozsvár, 4-1-es összesítéssel.

Andorra la Vella, Estadi Communal. Vezette: Hagenes (norvég).

Gólszerzők: Soldevila (21.), illetve Deac (51. – büntetőből).

Sárga lap: Debeljuh (46.), Kolinger (61.),, illetve Lopez (51.), Gallego (56.), Lima (57., 61.), Chus Rubio (71., 90+3.).

Kiállítva: Lima (61.), Chus Rubio (90+3.).

Inter d’Escaldes: Munoz – Arias, Lima, Lopez, Torres – De La Torre (63. Betriu), Martinez (87. Jordi Rubio), Roca (77. Moreno), Cabrera – Soldevila (63. Chus Rubio), Andreu.

CFR 1907: Bălgrădean – Manea, Kolinger (81. Braun), Burcă, Camora – Bordeianu, Cvek – Deac (66. Muhar), Adrian Păun (45+2. Petrila), Roger (81. Yeboah) – Debeljuh (66. Jefte Betancor).