2024. july 2., Tuesday

A Budapest Honvéd hátrányból fordítva 2-1-re nyert az újonc Vasas otthonában a magyar labdarúgó NB I negyedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

A szakadó esőben kezdődött mérkőzés első perceiben a vendégcsapat játszott mezőnyfölényben, de a 11. percben a korábbi Honvéd-játékos Hidi Patrik lapos, nem túl veszélyes beadását Szappanos senkitől sem zavartatva beütötte a saját kapujába. A gól után kiegyenlített mezőnyjáték zajlott a pályán komolyabb helyzet nélkül, mígnem a Honvéd szinte a semmiből egyenlített: ezúttal Dombó mért el egy beadást, a kezei között továbbcsúszó labdát Zsótér visszakanalazta a kapu elé, Ennin pedig öt méterről az üres kapuba lőtte azt. A szünetig mindkét kapus bemutatott egy-egy nagy védést, de az állás nem változott.

A fordulás utáni első negyedórában egyik kapu sem forgott veszélyben, a két szakvezető így cserékkel próbált frissíteni. A változtatások a kispestieknek jöttek be, ugyanis Ennin jobb oldali megindulása, majd centerezése után Lukic 12 méterről a felső sarokba lőtt bombagóljával megszerezték a vezetést. A hazaiakat edző Kuttor Attila hármas cserével igyekezett változtatni a mérkőzés képén, de csapata hiába próbálkozott az egyenlítéssel, a betömörülő és jól záró Honvéd-védelmen a lefújásig nem talált fogást.

A kispestieknek ez volt az első győzelmük az új idényben, míg az angyalföldiek három döntetlen után először nem szereztek pontot. A Honvéd 2012 óta először tudott nyerni a Fáy utcában.

Az angyalföldi Szivacski Donát (hátul) és a kispesti Richlord Ennin

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Magyar labdarúgó NB I, 4. forduló: Vasas FC – Budapest Honvéd 1-2 (1-1)

Budapest, Új Illovszky Stadion, vezette: Bognár.

Gólszerzők: Hidi P. (11.), illetve Ennin (33.), Lukic (65.).

Sárga lap: Gomis (45+1.), Bocskay (76.), Ennin (90+3.).

Vasas FC: Dombó – Hinora (Szalai, 83.), Szivacski, Hidi P., Otigba, Silye – Szilágyi (72. Hidi M.), Berecz, Márkvárt (72. Géresi), Radó (56. Ihrig-Farkas) – Holender (72. Cipf).

Honvéd: Szappanos – Szabó A. (52. Doka), Prenga, Cirkovic, Tamás – Bocskay, Gomis (82. Mitrovic), Zsótér – Kocsis (52. Jónsson), Lukic (89. Traoré), Ennin.

* NB I, 4. forduló: ZTE FC – Kisvárda Master Good 1-3, Vasas FC – Budapest Honvéd 1-2, Puskás Akadémia FC – Kecskeméti TE 1-1.

* NB II, 5. forduló: MTK Budapest – Budafoki MTE 4-1, Kolorcity Kazincbarcika SC – HR-Rent Kozármisleny 1-0, FC Ajka – Aqvital FC Csákvár 1-0, BFC Siófok – Szombathelyi Haladás 2-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Dorogi FC 2-0, Tiszakécskei LC – Nyíregyháza Spartacus FC 1-0, Soroksár SC – ETO FC Győr 0-0, Szentlőrinc – Békéscsaba 1912 Előre 2-2, Gyirmót FC Győr – Credobus Mosonmagyaróvár 3-1. Az élcsoport: 1. MTK Budapest 13 pont, 2. Kazincbarcika 12, 3. Gyirmót 10.

* 2. liga, 3. forduló: Temesvári Politehnica – Brassói FC 0-0, Dési Unirea – Jászvásári CSM Politehnica 1-2, Concordia Chiajna – Újszentesi CSC 2-2, Unirea 04 Slobozia – Bukaresti Metaloglobus 1-0, Nagybányai Minaur – Temesvári Ripensia 1-1, Bodzavásári Gloria – CSM Slatina 1-1, Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Sellemberki CSC 1599 1-2, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Bukaresti Dinamo 1948 2-0, Galaci SC Oţelul – Konstancai Unirea 3-2. Az élcsoport: 1. Sellemberk 9 pont (7-1), 2. Slobozia 9 (6-1), 3. Galac 7.

Zubkov után Petrjak is a Sahtar Donyeckhez igazolt

Ivan Petrjak a Sahtar Donyeck labdarúgócsapatában folytatja pályafutását. Az ukrán klub közösségi oldalán jelentette be, hogy szerződtette a MOL Fehérvár FC 28 éves szélsőjét, akivel négy évre szóló megállapodást kötött.

Petrjak 2018 nyarán a donyeckiektől került Magyarországra, és a bajnoki aranyérmes Ferencváros egyik kulcsjátékosa lett. A szurkolók részéről nagy felháborodást keltett, amikor egyéves kölcsönszerződésének lejártát követően az Üllői útról a nagy rivális Fehérvárhoz szerződött. A játékos a székesfehérvári alakulattal bajnoki ezüst- és bronzérmesként végzett.

A Sahtar honlapján kiemelte: az ötszörös válogatott Petrjak magyar klubjaiban összesen 160 tétmérkőzésen lépett pályára, ezeken 34-szer volt eredményes és 38 gólpasszt adott.

A Sahtar két héttel ezelőtt igazolta le Petrjak honfitársát, Olekszandr Zubkovot. A donyecki nevelésű támadó 2019 nyarán került a Ferencvároshoz, és végig az Üllői úton szerepelt. Az ukrán Szerhij Rebrov vezetőedző tavaly nyári távozását követően azonban a korábbi alapembernek számító Zubkovnak már csak kiegészítő, majd epizódszerep jutott.