A vegyes párosban szerzett ezüst után női párosban aranyérmet nyert a marosvásárhelyi születésű Szőcs Bernadette a müncheni asztalitenisz-Európa-bajnokságon. Korábban csak csapatban sikerült felnőtt kontinensbajnoki címet szereznie.

Az idei Eb-n a sportágban megszokott módon nem romániai társsal, hanem az osztrák színeket képviselő Sofia Polcanovával alkotott párost, és ez a választás nyerőnek bizonyult. A negyeddöntőben a Portugáliát képviselő, Yu/Shao honosított kínai kettős semmilyen gondot nem okozott nekik, sima három szettben 11-8, 11-6, 11-9-re nyertek. Az elődöntőben a spanyol-román (pontosabban kínai-román) Xiao/Diaconu duó ellen is könnyedén nyertek, 11-2, 11-7, 11-6 arányban. A döntőben az a furcsa helyzet állt elő, hogy Románia csapatában társaknak számító Samara/Dragoman kettőssel álltak szemben. Ezen a meccsen nagyon szoros első szettet játszottak, amelyet 18-16-ra sikerült hozni, a folytatásban aztán már könnyebb volt: a 11-6 és a 11-9 az aranyérmet jelentette a számukra.

Fotó: Nagy Tibor (archív)

Szőcs Berninek azonban sajnos nem sikerült az a célja, hogy minden számban dobogóra álljon, pedig egyénileg is nagyon közel, egy mérkőzésre volt tőle. A legjobb 32 között a magyar Póta Georginát győzte le 4-0-ra (11-7, 11-7, 11-8, 11-3). Aztán a luxemburgi színekben asztaliteniszező kínai Ni Xia-lian ellen nyert egy elképesztően alakuló meccsen. Történt, hogy az első szettet elveszítette – nullára. Ez általában is elég ritka, ezen a szinten pedig szinte soha nem fordul elő. Aztán összeszedte magát, a második szett pedig hosszabbításban ért véget – 18-16-ra az ellenfél javára. Ez lélektanilag eléggé lesújtó tud lenni, és a harmadik játszmát is a luxemburgi nyerte, ismét két pont különbséggel, 11-9-re. Azért innen felállni nem semmi, ám Berni megtette. A következő három játszmát 11-8-ra, 11-8-ra és 11-7-re nyerte, így következhetett a döntő szett. Egy ilyen meccsen pedig ezt nem is lehetett nem hosszabbításban eldönteni, ám végül az idegölő csatát Szőcs Bernadette nyerte 16-14-re.

Ekkor már csak egy győzelem választotta el az éremtől, ám a negyeddöntőben az a riválisa került szembe vele, akivel egy nappal korábban még boldogan ölelkeztek a páros dobogó legfelső fokán. Igen, az a Sofia Polcanova, aki hosszú ideig az egyetlen nem ázsiai versenyző volt, aki megelőzte a világranglistán. Nos, ez sem volt rövid meccs. Az első szettet elveszítette Berni 11-6-ra, a következőt megnyerte 4-re. Nem sikerült azonban elvenni az ellenfél kedvét, amely 11-8-ra és 11-6-ra nyerte a következő kettőt. Még egy reménysugár felcsillant az ötödik szettben, amelyet Szőcs Bernadette 11-6-ra lehozott, a következőben azonban már Polcanova 11-5-re jobbnak bizonyult, így ő jutott tovább.

Mondjuk azonban el, hogy Szőcs Bernadette, aki egy arannyal és egy ezüsttel zárta az Európa-bajnokságot, az egyéni verseny negyeddöntőiben egyedül képviselte Romániát.