Fucsovics Márton kiesett hétfőn az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A világranglistán 38. magyar játékos a viadal honlapja szerint maratoni csatában, 3 óra 24 perc alatt 6:3, 4:6, 6:1, 6:7 (6-8), 6:1-re kikapott a szerb Dusan Lajovictól (43.).

A tavaly a harmadik fordulóig jutott nyíregyházi teniszező a 14-es pálya első meccsét vívta 31 éves riválisa ellen, akit tavaly – Dohában és Dubajban – megvert eddigi két találkozójukon. A hamar elvesztett nyitószettet követően a 29 éves magyar egyenlített, de utána ismét dupla brékhátrányba került, aztán a negyedik felvonás rövidítésében 1-3-ról fordított. A várt fordulat azonban nem következett be, Lajovic 5:0-ra elhúzott az utolsó játszmában, innen pedig már nem volt visszaút.

Fucsovics ötödször szerepelt az Australian Open főtábláján, és először búcsúzott az első fordulóban. Két alkalommal, 2018-ban és 2020-ban a 20-szoros GS-bajnok Roger Federer állította meg őt a nyolcaddöntőben.

„Voltak már jobb heteim is itt, Ausztráliában – értékelte önkritikusan az ott töltött heteket a magyar játékos. – Nem akarok magyarázkodni, de vannak fájó vereségek, és a mait nem sorolom ezek közé. Lajovic nagyon jó napot fogott ki, és megvert engem. Nem hoztam a legjobbamat, de belül éreztem, hogy ma ő érdemelt győzelmet. A saját játékomról annyit mondanék, hogy próbáltam küzdeni végig. Tegnap egy órát szenteltünk az edzőmmel, Jancsó Mikivel arra, hogy a múltból merítve kidolgozzuk a megfelelő taktikát Lajovic ellen, de ez nem működött igazán a mai napon, megérdemelten nyert.”

A világranglistán 35. magyar játékos kifejtette: úgy gondolta, hogy a negyedik szett megnyerésével sikerül megtörnie riválisát, de a szerb továbbra is magas szinten játszott, és sem mentálisan, sem fizikailag nem roppant meg.

A magyar Davis Kupa-válogatott vezére a két adelaide-i felvezető tornát is beleértve egy győzelemmel zárta egyesbeli szereplését az ötödik kontinensen. „Próbálok előre nézni, és a közelgő versenyeimre koncentrálni. Megszoktam már, hogy nem merenghetek hetekig egy vereségen. Új nap jön, új lehetőségekkel” – tette hozzá Fucsovics Márton.

Fotó: Fucsovics Márton közösségi oldala

Udvardy nem bírt Azarenkával

Udvardy Panna az első fordulóban kiesett az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A világranglistán 98. játékos nehéz sorsolást kapott élete első Grand Slam-főtábláján, ugyanis a 128 között a 24. kiemelt, kétszeres melbourne-i bajnok fehérorosz Viktorija Azarenka ellen lépett pályára. A szombaton Sydney-ben párosban döntős magyar teniszező az első szettben még nyert három játékot, de a folytatásban ellenfele már hengerelt. A találkozó 65 percig tartott.

„Túlizgultam ezt a meccset, sok magyar szurkolót hallottam, és az izgulás kicsit elvette az élményt – nyilatkozta a Hungarian GP Facebook-oldalán.  – Jól kezdtem, az elején még rendben volt minden, és összességében szorosabb is lehetett volna. Nem éreztem, hogy sebességben Azarenka letolt volna a pályáról, inkább az volt a gond, hogy a külső dolgokra figyeltem. Fejben és tapasztalatban még sokat kell fejlődnöm.”

A női mezőnyben magyar részről Bondár Anna (92.) érdekelt még, ő a 10. helyen kiemelt orosz Anasztaszija Pavljucsenkovával (11.) találkozik ma.

Megszerezte pályafutása első Grand Slam-győzelmét Jaqueline Cristian

Pályafutása első Grand Slam-győzelmét szerezte meg hétfőn, az Australian Open első fordulójában Jaqueline Cristian.

A WTA-ranglistán 69., 23 éves román teniszező 1 órát és 42 percet tartó mérkőzésen, két szettben (7:5, 6:4) búcsúztatta a tornától a belga Greet Minnent.

Jaqueline Cristian ellenfele az első játszmában 4:2-re vezetett, ám a román lány egyenlített, és végül 7:5-re nyert. A második szettben mindkét fél nehezen hozta az adogatását. Minnen az elején 3-1-re vezetett, Jaqueline egyenlített, majd ismét elveszítette az adogatását. Így járt utána az ellenfele is, de a 4:4-es állás után a román teniszező átvette az irányítást, és 6:4-re megnyerte a játszmát és a mérkőzést. A második fordulóban az amerikai Madison Keys lesz az ellenfele, aki honfitársát, Sofia Kenint búcsúztatta két szettben (7:6, 7:5).

Továbbjutott a második fordulóba Gabriela Ruse is, aki az olasz Jasmine Paolinit győzte le két játszmában (6:1, 6:3). Irina Bara ellenben két szettben kikapott a spanyol Nuria Parrizas Diaztól (6:3, 6:1), így számára véget ért a torna.

Az Australian Open női egyéni versenyének főtábláján további három román teniszező szerepel: Simona Halep, Sorana Cîrstea és Irina Begu.