2024. july 1., Monday

A listavezető Puskás Akadémia hazai pályán meglepetésre 2-1-re kikapott a kiesés ellen küzdő MTK-tól a magyar labdarúgó NB I. 20. fordulójának szombati játéknapján.

Mindkét gárda óvatosan kezdte a mérkőzést, a vendégeknél Futács jelentette a legtöbb a veszélyt, aki végül a 33. percben egy szép támadás végén meg is szerezte a vezetést a kék-fehéreknek.

A fordulást követően a felcsúti együttes magasabb fokozatba kapcsolt, és több nagy lehetőséget is kidolgozott, de a helyzetek kimaradtak, a túloldalon viszont Futács ezúttal gólpasszal jelentkezett, Ramadani duplázta meg a különbséget.

Az utolsó bő negyedórára Băluță könyöklése miatt emberhátrányba került a Puskás Akadémia, de még így is tudott szépíteni, is harcossá tette a hajrát, pontot mentenie azonban nem sikerült.

A kék-fehérek mindössze második sikerüket aratták idegenben ebben a szezonban, augusztus óta először diadalmaskodtak vendégként. A felcsúti gárda egymást követő három siker után kapott ki.

Fotó: az MTK honlapja

NB I., 20. forduló: Paksi FC – Gyirmót FC Győr 2-3, Debreceni VSC – Mezőkövesd Zsóry FC 1-4, Puskás Akadémia FC – MTK Budapest 1-2, Újpest FC – Kisvárda Master Good 0-0.

NB I., 20. forduló: Puskás Akadémia FC – MTK Budapest 1-2 (0-1)
Felcsút, Pancho Aréna, vezette: Bogár.
Gólszerző: Skribek (79.), illetve Futács (34.), Ramadani (69.).
Kiállítva: Baluta (76.).
Sárga lap: Corbu (20.), Slagveer (44.), Van Nieff (84.), illetve Spirovski (15.), Kata (77.).
Puskás Akadémia FC: Markek – Szolnoki, Spandler, Nunes, Nagy (81. Komáromi) – Van Nieff, Favorov – Slagveer (57. Skribek), Băluță, Corbu (46. Urblik) – Plsek (81. Kozák).
MTK Budapest: Mijatovic – Varju, Szépe, Rajkovic, Sluka – Ramadani, Kata, Spirovski – Stieber (82. Kadlec), Futács (81. Miovski), Palincsár (70. Szakály).