2024. july 29., Monday

* Andrásfi Tibor párbajtőrvívó a negyedik helyen végzett az olimpia második napján. A magyar sportoló nagyon közel állt a döntőhöz, majd a bronzéremhez is, azonban a négy között is, a kisdöntőben is hosszabbításban vesztett. A négy között  a japán Kano Kokitól szenvedett egytusos vereséget a ráadás egy percben, majd a dobogóért kiírt találkozón hasonló módon kapott ki az egyiptomi Mohamed El-Szajedtől.

* Vas Kata Blanka a 10. helyet szerezte meg a hegyikerékpárosok női versenyében a párizsi olimpián. Az aranyérmet a francia Pauline Ferrand-Prévot nyerte meg.

* Fucsovics Márton döntő játszmában, hatalmas csatában kikapott a 22-szeres Grand Slam-bajnok Rafael Nadaltól a párizsi olimpia tenisztornájának első fordulójában. Búcsúzott Marozsán Fábián is, aki a francia Ugo Humbert-től kapott ki a nyitókörben. A két magyar játékos párosban is kiesett, a holland Tallon Griekspor, Wesley Koolhof duótól 6:1, 6:3-ra kaptak ki.

* Románia a női mezőnyben képviselteti magát, játékosai közül egyedül Jaqueline Cristiannak sikerült továbbjutnia az első fordulóból, miután meglepetésszerűen 5:7, 6:3, 6:4-re nyert az esélyesebb Caroline Garcia ellen. Irina Begu és Ana Bogdan kiesett, Begu a világranglista-vezető lengyel Iga Swiatektől kapott ki, Bogdan pedig a világranglistán ötödik Jasmine Paolinitól.

* Megszerezte első győzelmét a magyar női kézilabda-válogatott. Az olimpiai és világbajnok franciáktól elszenvedett 31-28-as vereség után a Brazília elleni találkozón ötgólos hátrányt ledolgozva, az utolsó másodpercben szerzett góllal 25-24-re nyert a magyar együttes.

* Vereséggel kezdett a magyar férfi-kézilabdaválogatott az olimpián, 35-32-re kikapott Egyiptomtól. Az együttes nyolcgólos hátrányban is volt az első félidőben, és bár sikerült felzárkóznia, a hajrát az afrikai csapat bírta jobban.

* A magyar férfi-vízilabdaválogatott győzelemmel kezdte az olimpiát, vasárnap ugyanis 13-12-re nyert a házigazda Franciaország ellen. A magyar csapat az első negyed után 5-1-re, félidőben 9-5-re, a harmadik nyolc perc után 10-7-re vezetett. A végén azonban Vogel Soma bravúrjai is kellettek, hogy maradjon az előnyből, így a magyar csapat 2004 óta először győzelemmel kezdte a tornát.

A magyar válogatott játékosai ünnepelnek, miután 25-24-re győztek Brazília ellen a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában játszott mérkőzésen a Dél-párizsi Arénában 2024. július 28-án.
Fotó: MTI/Kovács Tamás