Sokadik próbálkozásra sem tudta legyőzni a Kolozsvári CFR-t a labdarúgó 1. ligában a Sepsi OSK, amely utóbbinak valóságos mumusává vált. Pedig, az előző sepsiszentgyörgyi – szintén 0-1-es – vereséghez hasonlóan, most sem játszott alárendelt szerepet.

Gyakorlatilag nem volt kapujelenet a mérkőzés első felidejében. A labdát az OSK birtokolta valamivel többet, ám egyik fél sem tudott áttörni az ellenfél jól szervezett védelmén. Ha mégis meg kell említeni valamit, a 15. percben előbb Costache próbálkozott egy fél ollóval, majd szinte azonnal Šafranko föléfejelt. Amikor azonban a  sima gól nélküli félidő vége felé haladtunk, derült égből mennykőként csapott be egy büntető. A tizenegyest Dimitrov kezezése miatt ítélte Kovács István, ám a szabadrúgás, amelyből a labda a bolgár hátvéd kezén akadt el, a nagykárolyi játékvezető lelkén szárad. Costache esett el Păun mellől, anélkül hogy az utóbbi bántotta volna, és ráadásul sárga lapot is kapott. A büntetőt Deac végezte el, és a labda egy fűcsomón megpattanva jutott át Niczuly karján, és került a hálóba (0-1).

A második félidőben kreatívabb középpályások beküldésével próbálkozott Grozavu, és az OSK saját tizenhatosába kényszerítette a kolozsváriakat. Nem véletlen azonban, hogy a CFR védelme számít a legjobbnak a bajnoki mezőnyben. Így is kimaradt két hatalmas lehetőség a sérült Arlauskis helyére beállt Bălgrădean kapuja előtt. Előbb Ștefănescu emelte át a kolozsvári kapuson, ám a hosszú sarok mellé, majd Šafranko fejese szállt centiméterekkel fölé.

Az utolsó húsz percben felbomlott a taktikai rend, így az addig helyzetek nélkül vezető CFR előtt is megjelentek a lehetőségek. A 82. percben Niczuly kétszer is remekül lépett közbe Rondon előtt, majd Costache 16 méteres lövése süvített el kevéssel a hosszú sarok mellett. A 88. percben Eder hagyta ki az utolsó OSK-helyzetet, a hosszú sarokba tartó lövése a vonal előtt elakadt egy védő lábában.

Tegnap a Sepsi OSK a FCSB otthonába látogatott (a mérkőzés lapzárta után fejeződött be – a szerk.), amikor még nagyon friss a puskaporos szentgyörgyi találkozó emléke. A CFR pedig hazai pályán folytathatta volna menetelését a bajnoki cím megvédése irányába, azonban a CSU Craiova ezúttal túl kemény diónak bizonyult, a Gépész utcaiak hazai pályán kikaptak.

Fotó: A Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, felsőházi rájátszás, 2. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári CFR 1907 (0-1)

Sepsiszentgyörgy, városi stadion, zárt kapus. Vezette: Kovács István (Nagykároly) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Ovidiu Artene (Vaslui). Tartalék: Marian Barbu (Fogaras). Ellenőr: Irina Mîrț (Bukarest).

Gól: Deac (45. – büntetőből).

Sárga lapok: N. Păun (43.), Ștefănescu (52.), illetve Ben Juszef (24.), Hoban (54.), Chipciu (73.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Ștefănescu, N. Păun (46. Eder), Vașvari, Fl. Ștefan (66. Aganović), Fülöp Loránd (46. Achahbar), Šafranko (73. Rapp), Nouvier.

CFR: Arlauskis (46. Bălgrădean) – Manea, Ben Juszef, Burcă, Camora, Joca (6. Chipciu), Hoban, A. Păun (79. Soares), Deac (79. Sigurjonsson), Debeljuh (66. Rondon), Costache.

1. liga, rájátszás:

* felsőház, 1. forduló: Bukaresti FCSB – Botosáni FC 2-1, Kolozsvári CFR 1907 – Academica Clinceni 3-0; 2. forduló: Botosáni FC – CSU Craiova 1-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári CFR 1907 0-1, Academica Clinceni – Bukaresti FCSB 0-2; 3. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – CSU Craiova 1-2.

* alsóház, 2. forduló: FC Argeș Pitești – Chindia Târgoviște 0-1, Jászvásári CSM Politehnica – FC Voluntari 0-1; 3. forduló: Aradi UTA – Nagyszebeni Hermannstadt 0-1, Medgyesi Gaz Metan – Bukaresti Dinamo 1948 4-1, Gyurgyevói Astra – FC Argeș Pitești 0-1.

2. liga, rájátszás:

* felsőház, 4. forduló: CS Mioveni – Temesvári ASU Politehnica 4-0, FK Csíkszereda – Dunărea 2005 Călărași 1-2, Universitatea 1948 Craiova – Bukaresti Rapid 1-0; 5. forduló: Temesvári ASU Politehnica – FK Csíkszereda 0-1, Bukaresti Rapid – CS Mioveni 1-1. Az élcsoport: 1. Universitatea 1948 Craiova 45 pont/4 mérkőzés, 2. Rapid 43/5, 3. Mioveni 42/5.

* alsóház, A csoport, 4. forduló: Temesvári Ripensia – Kolozsvári U 2-1; 5. forduló: Zsilvásárhelyi Pandurii Lignitul – Temesvári Ripensia 0-3, Kolozsvári U – Bukaresti Metaloglobus 2-0, CSM Slatina – Konstancai Farul 1-3. Az utolsó helyeken: 6. CSM Slatina 19 pont/5 mérkőzés, 7. Zsilvásárhelyi Pandurii Lignitul 14/4.

* alsóház, B csoport, 5. forduló: Bodzavásári Gloria SCM – Bákói Aerostar 3-0. Az utolsó helyeken: 6. Unirea 04 Slobozia  24 pont/3 mérkőzés, 7. Bákói Aerostar 10/4.