A sereghajtó Újpest 2-2-es döntetlent játszott a Mezőkövesd vendégeként a labdarúgó NB I 11. fordulójának első szombati mérkőzésén. A pontosztozkodással mindkét gárda három kör óta veretlen.

Noha az Újpest már az első percben kapura lövéssel veszélyeztetett, mégis a Mezőkövesd kezdte jobban a mérkőzést, mivel nemcsak többet birtokolta a labdát, hanem irányította is a játékot. Jurina vezető találata után visszavett a tempóból a hazai csapat, ez pedig megbosszulta magát, mert Kocsis egy szerencsétlen mozdulattal saját kapujába fejelte a labdát, így egyenlített az Újpest. A fővárosiak a szünetben akár már vezethettek volna is, de Kone a kapufát találta el.

A második félidő a két büntetőterület közötti mezőnyjátékkal telt, mígnem a Mezőkövesd egy megpattanó lövéssel ismét előnybe került. Hátrányban Michael Oenning vezetőedző hármas cserével próbálta felrázni az együttesét, amely a frissítés hatására nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt. A lila-fehérek a hajrában kifejezetten veszélyesen futballoztak, előbb újabb kapufáig jutottak, majd az egyenlítés is összejött.

Az utolsó percekben mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt, de az Újpest a harmadik kapufája után még 11-esből sem tudott betalálni, így maradt a pontosztozkodás.

Labdarúgó NB I, 11. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – Újpest FC 2-2 (1-1)

Mezőkövesd, vezette: Solymosi.

Gólszerzők: Jurina (18.), Kutrumpisz (61., öngól), illetve Kocsis (26., öngól), Bjelos (81.).

Sárga lap: Kocsis (37.), Lakveheliani (41.), illetve Kutrumpisz (53.), Mack (89.).

Mezőkövesd Zsóry FC: Tordai – Farkas, Kocsis, Szépe, Lakveheliani (78. Vadnai) – Karnyicki, Cseke (60. Chrien) – Nagy D. (30. Calcan), Vojtus (60. Drazic), Cseri (78. Madarász) – Jurina.

Újpest FC: Banai – Kastrati (79. Simon K.), Diaby, Kutrumpisz, Antonov – Mitrovic, Mack – Beridze (65. Viana), Katona (65. Bjelos), Csongvai – Kone (65. Tallo).

NB I, 11. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – Újpest FC 2-2, MTK Budapest – Debreceni VSC 1-1, Gyirmót FC Győr – Ferencvárosi TC 0-2, MOL Fehérvár FC – Paksi FC 2-1.

A mezőkövesdi kapus, Tordai Örs György Árpád (b) védi az újpesti Junior Tallo (j) tizenegyesét

Fotó: MTI/Vajda János