Miután Botosán győzött a Târgoviște otthonában, a Sepsi OSK nem engedhette meg magának, hogy ne nyerjen hazai pályán az UTA ellen, ha versenyben akar maradni az európai kupaszereplésért a labdarúgó 1. ligában. Ez a cél azonban elúszni látszott, hiszen sehogyan sem akart megtörni a jég az aradiak elleni mérkőzésen. A hosszabbítás 3. percéig kellett várni, hogy Bălașa elégtételt vegyen minden addig kimaradt helyzetéért, és csapata utolsó támadásából megszerezze a három pontot erő gólt.

Az UTA jobban kezdte a mérkőzést Sepsiszentgyörgyön, a házigazdákat kissé meglepte, hogy az ellenfél egyáltalán nem hagy teret az építkezéshez, és nagyon mélyen kitámad – ebből egyébiránt szinte meg is szerezte a vezetést! A 12. percben Păun adott passzt az ellenfélnek, de Cardoso 16 méterről nem találta el a kaput, míg a 14. percben, szintén egy középpályán elvesztett labda után Otele nem tudta átvenni a 11-es pont környékén, noha egyedül maradt volna Niczulyjal. Aztán lassan felvette a ritmust az OSK is, de csak a félidő vége felé hozta veszélybe Iacob kapuját. A 38. percben Ștefănescu 20 méterről a jobb kapufát találta el, két perccel később pedig Tudorie fejelt a keresztlécre. A félidő Arad helyzetével zárult Miculescu révén, akinek a megpattanó lövését Niczuly vetődve tolta szögletre.

A kiegyensúlyozott első félidő után az OSK uralta a második játékrészt, és sorra jöttek a hatalmasabbnál hatalmasabb lehetőségek az aradi kapunál. Az 53. percben Păun csavart kapáslövését Iacob szögletre ütötte, a beívelés után pedig Dumitrescu lövését mentették a gólvonalról. Az 56. percben Bălașa fejese centiméterekkel ment mellé. A 61. percben Mitrea lövése szögletre pattant, a beívelés után Otele kapushoz méltó reflexszel a gólvonalról mentette Bălașa fejesét. A 78. percben Batha Păun lábára lépett a tizenhatoson belül, ám utóbbi túl látványosan esett el, hogy a játékvezető büntetőt adjon – ellenkezőleg, kapott egy sárgát, „műesésért“! A 83. percben ismét Bălașa előtt nyílt lehetőség, de két méterről a combjáról mellépattant a labda.

A győzelem lehetősége a 90+3. percben tűnt végleg odaveszőnek, amikor egy távoli beívelésbe Otele kézzel nyúlt bele, ám Feșnic játékvezető csak szögletet adott. Mivel nem volt idő az önsajnálkozásra, Eder beívelte a labdát, és Bălașa három méterről becsúszva a felső léc alá vágta.

A sepsiszentgyörgyi csapat azonban továbbra sem érezheti biztonságban a pótselejtezős helyét, hiszen amennyiben szombaton (a 21 órakor kezdődő mérkőzésen) kikap a Rapid otthonában, és Botosán nyer az Universitatea 1948 Craiova ellen, már nem lesz saját kezében a sorsa a hátramaradt három fordulóban.

Addig is ma este fél nyolctól a kupa elődöntőjében a CSU Craiovát fogadja a háromszéki alakulat (TV: DigiSport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 1).

Fotó: a sepsiszentgyörgyi klub közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, alsóházi rájátszás 5. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Aradi UTA 1-0 (0-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár) – Mircea Orbuleț (Bukarest), Florian Vișan (Galac). Tartalék: Bogdan Dumitrache (Bukarest). Ellenőr: Cristian Nica (Ploiești).

Gólszerző: Bălașa (90+3.).

Sárga lap: Bărbuț (46.), Păun (78.), Bălașa (90+4.), illetve Batha (20.), Dangubić (39.), Vukčević (78.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Mitrea, Dumitrescu, Păun, Eder, Ștefănescu, Bărbuț,  Askovszki (88. Dragomir), Tudorie.

UTA: Iacob – Vukčević, Benga, Međimorec, Sljakov (55. Baravykas), Vorobjovas, Batha, Ubbink (71. Matei), Cardoso (35. Dangubić), Miculescu, Otele.

* 1. liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: FC Voluntari – Campionii FC Argeș Piteşti 0-1, Konstancai Farul – CSU Craiova 0-3, Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti FCSB 0-1.
* 1. liga, alsóházi rájátszás, 5. forduló:  Chindia Târgoviște – Botosáni FC 1-2, CS Mioveni – Bukaresti Dinamo 1948 2-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Aradi UTA 1-0, Universitatea 1948 Craiova – Academica Clinceni 4-0, Bukaresti Rapid 1923 – Medgyesi Gaz Metan 8-0.
* 2. liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: Petrolul 52 Ploieşti – Unirea 04 Slobozia 3-1, Bukaresti CSA Steaua – Nagyszebeni Hermannstadt 1-4, Kolozsvári FC Universitatea – Concordia Chiajna 3-1. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 57 pont, 2. Nagyszeben 52, 3. FC Universitatea 51.
* 2. liga, alsóházi rájátszás, A csoport, 4. forduló: FK Csíkszereda – Dacia Unirea 1919 Brăila 5-0, Dunărea 2005 Călărași – Bukaresti Metaloglobus 0-3, Temesvári ASU Politehnica – Sellemberki CSC 1599 1-2. Az élcsoport: 1. Csíkszereda 39 pont, 2. Metaloglobus 35, 3. Sellemberk 33.
* 2. liga, alsóházi rájátszás, B csoport, 4. forduló: Temesvári Ripensia – Bodzavásári FC 0-1, Gyurgyevói Astra – Konstancai Unirea 1-2, Brassói FC – Dési Unirea 0-2. Az élcsoport: 1. Bodzavásár 41 pont, 2. Dés 34, 3. Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 31.