négygólos döntetlen a müncheni rangadón

A Bayern München 2-2-es döntetlent játszott hazai pályán a Real Madriddal a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának keddi első felvonásán.

Remekül kezdte a mérkőzést a Bayern, amely már az első percben gólt szerezhetett volna, ám Sané ziccerét Lunyin védte. A kihagyott helyzet nem szegte kedvét a bajoroknak, az első bő negyedórában óriási nyomást helyeztek a madridiakra, akik másodpercekre tudták csak megtartani a labdát. Ám hiába a számtalan ígéretes támadás, a németek nem tudtak gólt szerezni, ami az első félidő közepén megbosszulta magát. Közel húsz perc kellett, hogy a Real magára találjon és huzamosabb ideig képes legyen labdát birtokolni, majd váratlanul a vezetést is megszerezte Kroos parádés kiugratását követően: a német futballista, aki 2014-ben a Bayerntől érkezett a Realhoz, a felezővonal közeléből zseniális passzal kiugratta Viniciust, aki a kimozduló Neuer mellett 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0-1). A félidő második felében többnyire kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán igazán nagy helyzet nélkül.

A fordulás után a Bayern ragadta magához a kezdeményezést, de az első percekben nem találta a masszív madridi védelem ellenszerét, aztán gyors ütemben megfordította a meccset: az 53. percben Sané jobb oldalról húzott a madridi 16-os felé, majd egy csellel bejátszotta magát, és ballal nagy erővel a rövid sarokba lőtt (1-1). Az 56. percben pedig Musiala tört be a 16-oson belülre, majd a labdát eltolta a védője mellett, aki gáncsolta. A büntetőt Kane a kapu bal oldalába gurította (2-1). Ezek után a Real birtokolta többet a labdát, mégis a müncheniek játszottak veszélyesebben, a hajrára fordulva viszont váratlanul egy büntetővel egyenlített Carlo Ancelotti csapata: a 82. percben Rodrygo fordult volna le Kimről a 16-oson belül, de a dél-koreai védő szabálytalankodott. A büntetőt Vinicius az elvetődő Neuer mellett a kapu közepébe vágta, így 2-2-es döntetlenről várhatja a hazai visszavágót, amelyet szerdán rendeznek Madridban.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés: Bayern München (német) – Real Madrid (spanyol) 2-2 (0-1).

München, 75 ezer néző, vezette: Clément Turpin (francia).

Bayern München: Neuer – Kimmich, Dier, Kim, Mazraoui – Laimer, Goretzka (46. Guerreiro) – Sané (87. Davis), Müller (80. Gnabry), Musiala – Kane.

Real Madrid: Lunyin – Lucas Vazquez, Rüdiger, Nacho (64. Camavinga), Mendy – Valverde, Tchouameni, Kroos (75. Brahim Diaz) – Bellingham (75. Modric) – Rodrygo (87. Joselu), Vinicius.

Gólszerzők: Sané (53.), Kane (57., 11-esből), illetve Vinicius (24., 83., a második 11-esből)

Sárga lap: Kim (82.), illetve Kroos (64.), Lucas Vazquez (90+1.).

Csütörtökön a televízióban

* 22.00 óra, Pro Arena: AS Roma – Bayer Leverkusen (Európa-liga, elődöntő, 1. mérkőzés)

* 22.00 óra, RTL Három: Olympique Marseille – Atalanta (Európa-liga, elődöntő, 1. mérkőzés)