2024. july 4., Thursday

A CSZKA Szófia 1948 ellen zárta az ausztriai edzőtáborban játszott edzőmérkőzések sorát a Sepsi OSK labdarúgócsapata. Érdekesség, hogy az Európa-konferencialigában szintén a CSZKA Szófia ellen lép pályára, csak éppen az 1948-as jelző nélkül, ez ugyanis egy másik csapat, és amúgy a FCSB ellenfele lesz az európai kupasorozatban.

A mérkőzést a CSZKA 1948 3-1-re nyerte, azonban a látottak alapján nem feltétlenül ez volt a valós eredmény. Tudjuk, van olyan a futballban, hogy nem a jobban játszó csapat nyer, az is tény, hogy a barátságos meccseken nem az eredmény a fontos, utóbbi alakulásában azonban a névtelenül maradt osztrák sípmesternek is szerepe volt.

A meccs az OSK steril passzolgatásával indult, a 19. percben azonban, amikor a bolgár csatárok gyakorlatilag először közelítették meg Niczuly kapuját, a CSZKA 1948 támadója rutinosan belebotlott Bălaşa lábába, el is vágódott látványosan, a büntetőt pedig belőtték. Aztán a 34. percben Matei egy felsőbe csavart lövéssel egyenlített – volna. Ha a spori nem lát bele kezezést a labdaátvételbe... Visszanéztük. Semmi hasonlót nem észleltünk. Tény, hogy az első félidő utolsó néhány perce a bolgároké volt. Előbb Bălaşa eladott labdájából szereztek gólt, a lövésnél pedig Niczuly is többet tehetett volna, majd a 44. percben a védelem bal szárnya nem volt a helyzet magaslatán a harmadik bolgár találatnál. A 45+1. percben Ion Gheorghe cselezte be magát gólhelyzetbe – elkaszálták. Mehet tovább, döntött ezúttal a bíró...

A második félidőben egyértelműen az OSK volt jobb. A 63. percig is, amíg a pályán maradt a legtöbb játékos az első félidőből, de utána is, amikor a következő garnitúra lépett pályára. Kimaradt legalább 3-4 hatalmas lehetőség, miközben Niczulynak nem volt dolga, a 72. percben pedig Rondón szépített fejjel egy bal oldali beadásból.

A mérkőzés után a csapat hazautazott, a játékosok pedig máig szabadot kaptak, amikor megkezdik a Szuperkupa-döntő előkészítését.

Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CSZKA Szófia 1948 1-3
(0-3).
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu (63. Aganović), Bălaşa (46. Tamás), Ňinaj (63. Bălaşa), Oteliţă (63. Ispas), Rodriguez (63. Fr. Junior), Păun (63. Alimi), Matei (63. Kallaku), Ştefănescu (63. Damaşcan), Ion Gheorghe (45. Varga), Šafranko (63. Rondón).
Gólszerző: Rondón (72.).

Visszatér Dumitrescu, érkezik Debeljuh

Az itthoni összetartáson már együtt készül a csapattal Dumitrescu, aki visszatért az U21-es válogatottból (egy percet sem játszott az Európa-bajnokságon), valamint Gabriel Debeljuh, aki a Kolozsvári CFR 1907-től érkezik, leigazolását szombaton jelentette be a klub. A 26 éves Debeljuh az előző idényben súlyos sérülés miatt csupán augusztusig játszott, korábban azonban alapembernek és a leggólerősebb csatárnak számított a bajnokcsapatnál. Ha ismét formába lendül, az sokat jelenthet az OSK-nak, amely rengeteget küszködött az utóbbi időben a helyzetkihasználással. Debeljuh kétéves szerződést írt alá a sepsiszentgyörgyi csapattal, egy év hosszabbítási opcióval.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala