Kane továbbfejelte az angolokat

Az angol labdarúgó-válogatott hosszabbítás után 2-1-re legyőzte a szlovák csapatot a németországi Európa-bajnokság vasárnapi nyolcaddöntőjében.

A szlovákok bátor támadójátékkal és masszív védekezéssel kezdték az összecsapást, több veszélyes lehetőséget is kidolgoztak, míg az angolok mezőnyfölényük ellenére nem igazán állították megoldhatatlan feladat elé a rivális hátsó alakzatát.

A félidő közepén megérdemelten vezetést szereztek a szlovákok: a 25. percben egy magasan felívelt labdát továbbcsúsztattak, majd Strelec remekül ugratta ki Schranzot, aki öt méterről a jobb alsóba lőtt (0-1). A szlovák futballista ezzel a harmadik gólját szerezte a kontinensvidalon, és a válogatott történetének második találatát jegyezte nagy torna egyenes kieséses szakaszában – a 2010-es vb nyolcaddöntőben Róbert Vittek volt eredményes a hollandok ellen.

Gareth Southgate, az angolok szövetségi kapitánya nem cserélt a szünetben, ennek ellenére is veszélyesebbé vált csapata, előbb Foden szerzett lesgólt, majd Kane megpattanó lövése landolt kis híján a szlovák kapuban. Az 55. percben majdnem összehozta a torna egyik leglátványosabb gólját az angol védelem, a félpályán Strelec kapott egy ajándéklabdát, amelyet azonnal a kapujától 30 méterre álló Pickford fölött ráívelt, de célt tévesztett.

A 78. percben Kane a legnagyobb angol helyzetet puskázta el, a Bayern München csatára öt méterről, senkitől sem zavartatva fejelhetett, de a kaput sem találta el. Három perccel később Rice lőtt 19 méterről, ezúttal a jobb kapufa mentette meg a szlovákokat.

Az angolok a hajrában a kapujukhoz szegezték a szlovákokat, az áttörés pedig egy perccel a hatperces hosszabbítás előtt történt meg: a 90+5. percben

Walker hatalmas bedobását Guehi megcsúsztatta, Bellingham pedig hat méterről szenzációs ollózással egyenlített (1-1). Ez volt az angol válogatott történetének legkésőbb szerzett gólja a rendes játékidőben nagy tornán.

A ráadásból mindössze 54 másodperc telt el, amikor fordítottak az angolok: egy jobb oldali szabadrúgást Dubravka ütött ki, de a visszalőtt labda egy fejes után Kane-hez került, aki közelről a kapuba bólintott (2-1). Az Eb-k és vb-k történetének ez volt az első gólja, amely a hosszabbítás első percében született.

A szlovákok érezhetően fáradtak voltak, az angolok viszont inkább már csak az eredmény tartására törekedtek, amit végül sikerrel elértek.

Anglia jövő szombaton Svájccal találkozik a düsseldorfi negyeddöntőben.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő: Anglia – Szlovákia 2-1 (0-1, 1-1, 2-1) – hosszabbítás után.

Gelsenkirchen, Arena AufSchalke, 47.244 néző, vezette: Umut Meler (török).

Anglia: Pickford – Walker, Guehi, Stones, Trippier (66. Palmer) – Rice, Mainoo (84. Eze) – Saka, Bellingham (106. Konsa), Foden (90+4. Toney) – Kane (106. Gallagher).

Szlovákia: Dubravka – Pekarik (109. Tupta), Vavro, Skriniar, Hancko – Kucka (81. Bero), Lobotka, Duda (81. Bénes) – Schranz (90+3. Gyömbér), Haraslin (61. Suslov), Strelec (61. Bozenik).

Gólszerzők: Bellingham (90+5.), Kane (91.), illetve Schranz (25.).

Sárga lapok: Guehi (3.), Mainoo (7.), Bellingham (17.), illetve Kucka (13.), Skriniar (45+1.), Pekarík (77.), Vavro (109.), Gyömbér (115).