2024. july 2., Tuesday

Bennmaradhat a Ladies

• 2022-03-15 15:18:47

• -

Fontos, a bennmaradás szempontjából vélhetően lényeges jelentőségű győzelmet aratott a Ladies női labdarúgó csapata az 1. liga alsóházi rájátszásában, a kiesés elleni küzdelemben egy közvetlen riválisa, a Galaci Universitatea ellen.

A vendégek jutottak vezetéshez, ám Dávid Márta büntetőgóljával még a szünet előtt sikerült egyenlíteni. A második félidőben nagyon sok helyzetet kihagyott a marosvásárhelyi csapat, amíg Bíró révén megszerezte a győztes gólt is.

Azzal, hogy a két mögötte lévő csapatot legyőzte az első két idei fordulóban, kilenc pont előnyre tett szert velük szemben, amit – tekintve az erőviszonyokat is – elméletileg lehetetlen behozni, noha még nyolc forduló van a bajnoki idény lezárásáig.

A hét végén Nagybányára utazik a Ladies, egy sokkal nehezebbnek ígérkező találkozóra.

Női labdarúgó 1. liga, felsőház, 2. forduló: Borgóprundi Heniu – Bukaresti Fair Play 4-1, Temesvári Politehnica – CSM Alexandria 1-1, Kolozsvári Olimpia – Székelyudvarhelyi Vasas Femina 1-0; Női labdarúgó 1. liga, alsóház, 2. forduló: Marosvásárhelyi Ladies – Galaci Universitatea 2-1, Resicabányai Banat Girls – Aradi Piros Security 0-3, CSS Târgoviște – Nagybányai FF 0-4.