Három nappal a sepsiszentgyörgyi gól nélküli döntetlent követően ismét találkozott a Sepsi OSK a Chindia Târgoviștével. Azon a meccsen sokan bunkerfocinak minősítették a Chindia rendkívül szervezett és hatékony védelmét, azonban ezen a meccsen beomlott a bunker. A Sepsi OSK kétszer is kihasználta az ellenfél védőinek hibáját, és ezzel két év után ismét bejutott a Románia-kupa elődöntőjébe.

Onnan folytatódott a mérkőzés, ahol három nappal korábban Sepsiszentgyörgyön abbamaradt, ezúttal ugyanis az OSK már az első percektől megkaparintotta a labdát, és nem hagyta meg az ellenfélnek az esélyt sem, hogy megközelítse Niczuly kapuját. Ugyanakkor türelmesen építette a támadásait, néha túlságosan is türelmesen (értsd: oldal- és hátrapasszokkal). A 20. percig kellett várni az első helyzetre, ekkortól azonban megsokasodtak a lehetőségek Moldovan kapuja előtt. Iacob a gólvonalról fejelte ki az érkező Luckassen elől Golofca bal oldali emelését, a szögletből érkező labdát pedig Luckassen öt méterről fölé lőtte, noha volt ideje le is venni a labdát. A 23. percben Golofca kapáslövése lepattant a védőkről, a 32. percben Aganović éles, távoli lövését Moldovan fölé tolta. Jött azonban a gól is: Bărbuț és Aganović kombinált a jobb szélen, utóbbi beadására tökéletesen érkezett volna Luckassen, Căpușă pedig becsúszva próbált menteni, de saját kapujába küldte a labdát (0-1). Miután Aganović ismét próbára tette a Chindia kapusát, jött az újabb védelmi hiba: Matiș hátrapasszát Bărbuț csípte el, rávezette Moldovanra, majd mellette laposan a hálóba lőtt (0-2).

Amint az várható volt, a szünet után a Chindiának már nem volt veszítenivalója, így átvette a kezdeményezést, az OSK pedig elkövette a hibát, hogy átengedte a középpályát, megpróbálva kizárólag ellentámadásokra alapozni. A 47. percben Bărbuț fejezett be lövéssel egy gyors akciót, de a folytatásban Niczuly kapuja közelében zajlott a játék. Igaz, sok helyzetet nem alakított ki a Chindia, néha Jipa próbálkozott távolról, de igencsak szerencsésnek mondhatja magát az OSK, hogy a 60. percben megúszott egy büntetőt, miután Ňinaj lekönyökölte Iacobot egy fejelésnél szöglet után. Igaz, Colțescu azt mutatta, és ez azért látható volt a felvételeken, hogy Iacob hátulról érkezett, és Ňinaj nem láthatta az ellenfelét. A legtöbb bíró viszont megadta volna a tizenegyest. A 67. percben Luckassen két védő között próbált betörni, de nem tudta lekezelni a labdát, és rövid időn belül 0-3 helyett 1-2 lett az eredmény: Ispas elhibázta a fejelést, Neguț egy ellenfél nélkül vihette az alapvonalig, és a lapos beadásából Popa hat méterről, szintén laposan, a rövid sarokba lőtt (1-2). Csak ezek után eszmélt a Sepsi OSK, hogy nem egészséges átengedni a kezdeményezést, és újra megkaparintotta a középpályát, így távol tartotta a labdát Niczuly kapujától, és újabb Chindia-helyzetek nem alakulhattak ki. A meccs pedig egy Ștefănescu-helyzettel zárult, aki 45 fokos szögből 13 méterről fölé küldte.

Az elődöntőket tavasszal játsszák, és bárkit is sorsolnak ki ellenfélnek a Sepsi OSK számára, ezúttal oda-vissza mérkőzéseken dől el, hogy ki játszhat a fináléban. Két éve már bejutott a csapat a kupadöntőbe, akkor a FCSB-vel szemben alulmaradt.

Fotó: a Chindia közösségi oldala

Labdarúgó-Románia-kupa, negyeddöntő: Chindia Târgoviște – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-2 (0-2)

Ploiești, Ilie Oană-stadion. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova) – Daniel Mitruți (Craiova), George Neacșu (Câmpulung Muscel). Tartalék: Adrian Cojocaru (Galac). Ellenőr: Constantin  Ștefan (Bukarest), Octavian Goga (Brassó).

Gólszerzők: Popa (72.), illetve Căpușă (35. – öngól), Bărbuț (41.).

Sárga lap: Dulca (86.), illetve Aganović (53.), Dimitrov (58.), Ispas (90+3.)

Chindia: Moldovan – Roumpoulakou, Căpușă, Iacob, Corbu, Kočić (62. Celea), Matiș (46. Jipa), Suciu (46. Dulca), Neguț, Stoian (62. Popadiuc), Popa.

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Ispas, Eder, Fofana, Aganović (81. Achahbar), Bărbuț (61. Askovszki), Golofca (81. Ștefănescu), Luckassen.

* Románia-kupa, negyeddöntő: Chindia Târgoviște – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-2, Bodzavásári FC – FC Voluntari 0-1, Temesvári ASU Politehnica – Campionii FC Argeș Pitești 0-0, tizenegyesrúgások után 4-5, ACSO Filiași – CSU Craiova 0-3. A győztes csapatok továbbjutottak az elődöntőbe.

* 1. liga, 18. forduló: Academica Clinceni – Bukaresti Dinamo 1948 1-0, Chindia Târgoviște – Kolozsvári CFR 1907 0-1, Konstancai Farul – Bukaresti Rapid 1923 2-0. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 48 pont/18 mérkőzés, 2. Bukaresti FCSB 37/17, 3. Konstancai Farul 29/18.

* 2. liga, 16. forduló: Concordia Chiajna – Nagyszebeni Hermannstadt 0-0, Dunărea 2005 Călărași – Dacia Unirea 1919 Brăila 3-1, Unirea 04 Slobozia – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 2-0, Sellemberki CSC 1599 – Jászvásári CSM Politehnica 0-0, Brassói FC – Konstancai Unirea 4-2, Dési Unirea – Bukaresti Metaloglobus 1-0, Gyurgyevói Astra – Temesvári ASU Politehnica 0-2, Bukaresti CSA Steaua – Bodzavásári FC 1-0. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 Ploiești 39 pont/15 mérkőzés, 2. Nagyszebeni Hermannstadt 35/16, 3. Kolozsvári Universitatea 33/15.