az FC Barcelona és az Arsenal is a negyeddöntőben

Az FC Barcelona és az Arsenal bejutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A Napoli elleni nyolcaddöntős párharc keddi, barcelonai visszavágóján a katalánok bő negyedóra játék után már két góllal vezettek, de az olasz bajnok Amir Rrahman révén, a sorozat történetének első koszovói góljával, még az első félidő közepén nyílttá tette az összecsapást. Így volt ez egészen a hajráig, amikor Robert Lewandowski eldöntötte a továbbjutás kérdését a Barcelona javára.

A nap másik mérkőzésén az Arsenal 11-es párbajt követően jutott be a legjobb nyolc közé a Portóval szemben. Akárcsak a párharc első felvonásán, kedden a visszavágón Londonban is 1-0-s hazai győzelem született, így 11-esek döntöttek a továbbjutásról. Itt David Raya, az Arsenal spanyol kapusa két lövést is hárított.

Az Arsenal ezt megelőzően a legutóbbi hét BL-szereplésekor a 16 között búcsúzott, előzőleg a 2009/2010-es idényben volt negyeddöntős, akkor is éppen a Portót győzte le. Érdekesség, hogy a portugál együttest búcsúztató utóbbi öt csapat egyaránt eljutott a fináléig abban a szezonban – a Juventus 2017-ben, a Liverpool 2018-ban és 2019-ben, a Chelsea 2021-ben és az Internazionale tavaly.

A Bajnokok Ligája negyed- és elődöntőjének sorsolását pénteken tartják Nyonban.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:

* FC Barcelona (spanyol) – SSC Napoli (olasz) 3-1 (2-1), továbbjutott: az FC Barcelona, 4-2-es összesítéssel;

* Arsenal (angol) – FC Porto (portugál) 1-0 (1-0, 1-0, 1-0) – 11-esekkel: 4-2, továbbjutott: az Arsenal, 11-esekkel.