Két vereséget követően elveszítette játékkedvét a Nyárádtői Unirea 2018, és szombaton a harmadik kudarcot szenvedte el zsinórban a labdarúgó 3. liga 15. fordulójában.

A Marosújváron rendezett találkozónak csak a házigazdák számára volt némi tétje, hisz még reménykedhetnek abban, hogy noha a csoportban vélhetően a 9. helyen végeznek, még osztályozót sem kell játszaniuk, ha az összes kilencedik közül elég jó helyen állnak majd, és elég sok megye nem tud feljutásra pályázó csapatot küldeni osztályozóra. Ennek ellenére a meccsen látszott, hogy a nyárádtői a képzettebb, összeszedettebb csapat, csupán a tét hajtóereje hiányzott, így nem igazán tudták veszélybe sodorni Ignat kapuját. Néhány vérszegényebb lehetőség mindkét kapu előtt adódott, de gól a szünetig nem született.

Az egyensúly az 56. percben tört meg, amikor egy hazai szögletet követően kialakult kavarodásban Mircea Salomir játékvezető (a Salomir „bíródinasztia“ harmadik generációs képviselője) szabálytalanságot észlelt, és a megítélt büntetőt Cioară a kapufa segítségével értékesítette. A gól után nőtt a nyárádtői nyomás, de a házigazda védők jól zártak, sőt az ellentámadásaik során Feiernek kétszer is bravúrral kellett mentenie.

A 3. ligában még három forduló van hátra, de már most ismert az osztályozón részt vevők kiléte (Dés és Kudzsir), még legfeljebb a 9. hely elkerülése a tét, amelyről esetleg osztályozót kell majd játszani a bennmaradásért. A Maros megyei csapatok azonban már csak a presztízsért lépnek pályára. Ami pénteken akár elég motiváló is lehet, hiszen Nyárádtőn megyei rangadót játszik az Unirea 2018 és a Szászrégeni CSM Avîntul, és a házigazdáknak egy őszi 0-5-öt kell „jóvá tenniük”.

Labdarúgó 3. liga, 9. csoport, 15. forduló: Marosújvári CS – Nyárádtői Unirea 2018 1-0 (0-0)

Marosújvár, labdarúgópálya, zárt kapus. Vezette: Mircea Salomir (Kolozsvár) – Ioan Georgiu (Dés), Lazăr Seiche (Almásszentmihály). Ellenőr: Fodor József (Székelyudvarhely).

Gólszerző: Cioară (56. – büntetőből).

Marosújvár: Ignat – Isac (48. Cunţan), Haiduc, C. Lazăr, Király, Socaci, Frențiu, Goronea (90. Vădan),  Domşa (75. Chişu), Marcu (75. Cristea), Cioară.

Nyárádtő: Feier – Aldea (79. Oneţiu), Birtalan, Dumbrăvean, Bucur (74. Roşca), Trăistar, Vidrăsan (59. Iliescu), Mâneran, Caliani (59. Petriş), Potor (79. Miclean), Rotaru.