Egyetlen mérkőzés elég volt, hogy alapokig lerombolja a Sirius női kosárlabdacsapata az önmagáról alkotott, eddig összességében kedvező képet. Egy kosárlabdára csak nyomokban emlékeztető mérkőzésen „sikerült” kiejtenie magát a Románia-kupából, noha az első menetet idegenben döntetlenre zárta a CSM Alexandria ellen.

A 64:64-es első találkozó után arra a csapatra várt a továbbjutás a kupa négyes döntőjébe, amely a marosvásárhelyi mérkőzést megnyeri. Nos, a találkozó végén a vendég Alexandria számlált több pontot, ám nem ők nyerték meg a meccset, hanem a házigazda veszítette el. De csúnyán!… A pályán, talán az első negyed kivételével, totális káosz uralkodott. A két együttes játékosai egymást múlták felül a rosszabbnál rosszabb döntésekben és az elemi hibákban. A kevés pontot lehet ugyan a támadásnál valamivel jobb védekezésnek is tulajdonítani, de nem lehet a védelem teljesítményére fogni, ha egyetlen mérkőzésen a hazai játékosok kihagynak nyolc szabaddobást (ennél kevesebb volt a végén a különbség), és az utolsó negyedben összeizzadnak 4 „kemény” pontot. Hogyan lehet nyerni mérkőzést 25%-os hatásfokkal mezőnyből, ennek keretében 8%-kal a félkörön túlról? Ha pedig az első negyedet nem számítjuk, ezek a mutatók még katasztrofálisabbak! A kihagyott 21 triplakísérlet zömében nem is az ellenfél védelme volt a döntő tényező! Hogy lehet nyerni, ha a palánk alatti két játékosnak (a kosár alól kihagyott dobások mellett) több az eladott labdája egyenként, mint a játékirányítónak?

Ja, hogy Alexandria sem remekelt, amit mutat, hogy úgy jutott a továbbjutáshoz, hogy még 50 pontig sem jutott el (minikosárlabdában van ilyen eredmény)? Való igaz! De ez is csak azt igazolja, hogy egy minimális szinten játszó Sirius simán nyerhetett volna, azonban játékával minden eddigi önmagát alulmúlva vereséget mért saját magára.

Az egyetlen vigasz az lehet, hogy innen már csak felfelé vezethet az út, és ez a mélypont most, a kupa negyeddöntőjében következett be. A bajnokságban ilyen rosszul még egyszer szinte lehetetlen lesz játszani.

Legalábbis reméljük.

Fotó: Nagy Tibor

Női kosárlabda Románia-kupa, negyeddöntő, 2. menet: Marosvásárhelyi Sirius – CSM Alexandria 43:49 (17-18, 10-12, 12-8, 4-11)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Amalia Marchiș (Kolozsvár), Ionuț Moraru (Kolozsvár), Ștefan Atomulesei (Brassó). Ellenőr: Marian Oprea (Brassó).

Sirius: Griffin 12 pont, Sherill 12, Feiseș 6, Allen 4, Chiș 3 (1), Sólyom 3 (1), Lipovan, Badi, Czimbalmos.

Alexandria: Ackerman 16 pont, Petrova 15 (1), Burcică 8, Pomaka’i Pana 4, Benally 3 (1), Voicu 3, Crăciunescu, Mazilu, Bota.

Női kosárlabda Románia-kupa, negyeddöntők, 2. menet: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Brassói Olimpia 115:55 (összesítésben 240:101), Konstancai Phoenix – CSM Târgoviște 86:59 (163:115), Marosvásárhelyi Sirius – CSM Alexandria 43:49 (107:113), Szatmárnémeti CSM – Aradi FCC 76:75 (147:139).