Csak 34 pontot engedélyeztek a házigazdáknak

Alapigazság a kosárlabdában, hogy a védelem az elsődleges fontosságú, ha egy csapat jól védekezik, akkor a támadásban csak-csak összegyűjti a szükséges számú pontot. Ennek illusztrálására a Sirius női csapatának kolozsvári vendégszereplése kiváló példa.

Nem kezdte jól a támadásban a meccset a marosvásárhelyi együttes, az első hat percben csupán két pontig jutott, a védőjáték azonban már akkor jól működött, hiszen az ellenfél is megállt hét pontnál. Az első negyed utolsó perceiben aztán néhány gyors ellentámadásnak köszönhetően átvette a Sirius a vezetést, és ki sem engedte a kezéből a találkozó végéig. Mindezt pedig kiváló védekezéssel érte el, noha támadásban igencsak csikorgott a gépezet. Az U játékosai azonban szinte minden alkalommal kiszorított helyzetből voltak kénytelenek próbálkozni, ami magyarázza, hogy csupán 15%-os hatékonyságot értek el mezőnyből. Hogy néha a védők agresszivitása picit átlépte a szabályossági határt, meglehet. Azonban Kolozsvár a szabbadobásokat is csak 62%-ban értékesítette. És hogy a 34 pontjukból tízet szereztek szabaddobásból, az is sokat elárul a marosvásárhelyi védelem munkájáról.

Ugyanakkor, bár végül 61 pontig jutott, a Sirius játékosainál támadásban sokszor láthattunk tanácstalanságot, rossz döntéseket, ami a 22 eladott labdához vezetett. A palánk alatti fölény azonban meghozta a gyümölcsét, Sherill és Griffin is dupla-duplával végzett, míg Chiș 10 gólpasszt számlált, ám ezúttal csak 3 ponttal zárt.

A Sirius így az eddigi tíz mérkőzéséből (az egyik fordulóban állt) hatot megnyert és négyet elveszített, ebből hármat szoros végjátékban, és minden esélye megvan, hogy a naptári év utolsó bajnoki találkozóján tovább javítson ezen a mérlegen, hiszen csütörtökön 18 órától a szerény képességű Bukaresti Agronomiát fogadja.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 11. forduló: Kolozsvári U – Marosvásárhelyi Sirius 34:61 (12-16, 6-16, 6-15, 10-14)

Kolozsvár, Horia Demian-csarnok, 50 néző. Vezette: Ștefan Atomulesei (Brassó), Andrei Răileanu (Focșani), Antonio Sandu (Nagyszeben). Ellenőr: Marius Vlaicu (Tg.-Jiu).

Kolozsvári U: Uiuiu 7 pont (1), Nicholas 6, Beldian 5 (1), Al Ash Hab 5, Rus 5 (1), Mihășan 3 (1), Fleșer 2, Rubin 1, Bota, Popovici, Bölöni, Stoica.

Sirius: Griffin 18 pont (1), Sherill 17 (1), Sólyom 12, Allen 3 (1), Mircea 3 (1), Chiș 3 (1), Badi 3, Lipovan 2, Feiseș, Anca, Czimbalmos, Oancea.

Női kosárlabda Nemzeti Liga 11. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – CSM Târgoviște 100:48, Szatmárnémeti CSM – Bukaresti Rapid 106:55, Konstancai Phoenix – CSM Alexandria 52:58, Kolozsvári U – Marosvásárhelyi Sirius 34:61.