A Lazio már 15 perccel a mérkőzés kezdetét követően emberhátrányba került, ez mégsem okozott gondot számára, hogy megnyerje a Kolozsvári CFR 1907 elleni mérkőzést a labdarúgó Európa-konferencialiga nyolcaddöntőjébe jutásért kiírt rájátszás első mérkőzésén, csütörtökön.

A házigazdák még a szünet előtt, Ciro Immobile 45+4. percben szerzett góljával el tudtak lépni romániai ellenfelüktől, és a második játékrészben sem lassítottak, folyamatosan ostromolták a kolozsváriak kapuját. Azonban egyik lehetőségüket sem sikerült gólra váltaniuk.

A Kolozsvári CFR 1907 középszerű játékot nyújtott, nem alakított ki egyértelmű gólszerzési lehetőségeket, pedig – mint említettük – a mérkőzés nagy részében emberelőnyben játszott.

A román bajnok elég bátran kezdett, Krasniqi már a 4. percben eleresztett egy lövést a büntetőterületen kívülről, de a labda elszállt a kapu fölött. Ezután a Lazio előtt adódott nagy lehetőség a gólszerzésre, de Muhar rosszul helyezett lövése után Scuffet (8.) mentett Milinkovic-Savic elől.

A 15. percben kiküldték a balhátvéd Patric-ot, mert utolsó védőként szabálytalankodott a kapura törő Krasniqi ellen. Az angol bíró, Pawson döntését a videóbíró megerősítette (érdekesség, hogy a sorozatban most először használták a VAR-rendszert az Európa-konferencialigában). A szabadrúgásból Krasniqi kapu fölé lőtt (19.).

A CFR-nek Boateng révén volt egy újabb gólszerzési lehetősége két perccel később: a kolozsváriak játékosa beadásból kapu mellé lőtt.

Bár emberhátrányba kényszerült, a Lazio nyomást gyakorolt ellenfelére az első félidő végén: a 45. percben Milinkovic-Savic lövését Scuffet még hárította, a 45+4. percben azonban megszerezte a vezetést Maurizio Sarri csapata. Ekkor Felipe Anderson egy szabadrúgás után bekanyarította a labdát a büntetőterületre, az őrizetlenül maradt Immobile pedig kapásból a hálóba küldte a labdát (1-0).

A második félidőben Dan Petrescu mindkét támadóját lecserélte, ennek ellenére a CFR 1907 ritkán került a házi-

gazdák kapujának közelébe, és amikor mégis, akkor sem tudott veszélyes lenni. Mindössze egyetlen akciót, Yuri (49.) kapu mellé küldött fejesét érdemes megemlíteni ebből az időszakból.

A Lazio sokkal tevékenyebb volt szünet után, Milinkovic-Savic kétszer is próbára tette Scuffetet (55., 68.), Anderson pedig egy szöglet után a kapu mellé fejelt (60.). A 65. percben Pedrót blokkolta Petrila, az ezt követő szögletből Vecino jól fejelt, de Camora kivágta a labdát a kapu elől. Az olaszoknak Lazzari (69.) révén volt még egy említésre méltó próbálkozásuk, de lövését Burcă blokkolta a büntetőterületen.

A kolozsváriak játékosai hiába küzdöttek, hogy eljussanak Luis Maximiano kapujáig, a rómaiak hálóőrének ezen a meccsen gyakorlatilag semmi munkája nem volt.

A visszavágót február 23-án Kolozsváron rendezik, a román bajnok a sárga lapok miatt eltiltott Yurit és Boatenget nélkülözni kénytelen.

Sikerével a Lazio továbbra is veretlen a román csapatok ellenében hazai pályán, két döntetlen mellett immár három győzelmet számlál: az olasz csapat 2018-ban 5-1-re nyert a FCSB ellen, és egyaránt 1-0-ra győzött a CFR 1907 ellen 2019-ben és most, 2023-ban is.

Labdarúgó Európa-konferencialiga, rájátszás a legjobb 16 közé jutásért (első mérkőzés): Lazio Roma – Kolozsvári CFR 1907 1-0 (1-0).

Róma, Olimpiai Stadion, vezette: Craig Pawson (angol).

Gólszerző: Ciro Immobile (45+4.).

Sárga lap: Zaccagni (39.), Milinkovic-Savic (44.), Hysaj (49.), illetve Boateng (41.), Yuri (45+3.), Hoban (79.).

Kiállítva: Patric (15.).

Lazio: Maximiano – Lazzari, Casale, Patric, Elseid Hysaj (61. Marusic) – Milinkovic-Savic, Marcos Antonio (18. Gila), Vecino – Felipe Anderson (82. Cancellieri), Immobile (61. Pedro Rodriguez), Zaccagni.

CFR 1907: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Camora – Deac (46. Petrila), Adjei-Boateng (46. Cvek), Muhar (61. Hoban), Krasniqi – Yeboah (82. Janga, ), Bîrligea (61. Malele).

* Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés: Juventus (olasz) – Nantes (francia) 1-1, Sporting CP Lisszabon (portugál) – FC Midtjylland (dán) 1-1, Bayer Leverkusen (német) – AS Monaco (francia) 2-3, Sevilla (spanyol) – PSV Eindhoven (holland) 3-0, FC Barcelona (spanyol) – Manchester United (angol) 2-2, Sahtar Donyeck (ukrán) – Rennes (francia) 2-1, AFC Ajax (holland) – Union Berlin (német) 0-0, Salzburg (osztrák) – AS Roma (olasz) 1-0.

* Európa-konferencialiga, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés: Lazio (olasz) – Kolozsvári CFR 1907 (romániai) 1-0, AEK Larnaca (ciprusi) – Dnyipro-1 (ukrán) 1-0, Sheriff Tiraspol (moldovai) – Partizan Belgrád (szerb) 0-1, Ludogorec Razgrad (bolgár) – Anderlecht (belga) 1-0, Qarabag (azeri) – Gent (belga) 1-0, Trabzonspor (török) – FC Basel (svájci) 1-0, Bodö/Glimt (norvég) – Lech Poznan (lengyel) 0-0, Braga (portugál) – Fiorentina (olasz) 0-4.

Csütörtök este a kolozsváriak csapatkapitánya, Mario Camora (b)