A Puskás Akadémia háromgólos győzelmet aratott az újonc Debrecen otthonában a magyar labdarúgó NB I 10. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.

A közönség jó iramú első félidőt láthatott, amelyben többnyire a vendégek akarata érvényesült. Gyorsabbak és pontosabbak voltak ellenfelüknél, s miután a kiugró Komáromit Bévárdi ellökte a 16-os vonalánál, 11-eshez jutottak, amelyet Puljic magabiztosan értékesített. A Puskás Akadémia mélységi passzokkal rendre zavarba hozta a debreceni védelmet, egy ilyen után Plsek balról nagyszerűen tálalt a középen érkező Kozák elé, aki két védő között bepasszolta a labdát a kapuba, megduplázva ezzel csapata előnyét. A DVSC nehezen viselte a mérkőzés alakulását, játékosai dühből futballoztak, s több szándékos, durva szabálytalanságot is elkövettek az első játékrész hajrájában.

A szünet után megpróbálta beszorítani riválisát a hazai csapat, támadásaiból azonban hiányzott az átütőerő. Továbbra is sok volt a szabálytalanság, a játékmegszakítás mindkét oldalon, s bár a Puskás Akadémia nem játszott olyan lendületesen, mint az első félidőben, egy szöglet után a duplázó Kozák fejese révén mégis növelni tudta előnyét, ezzel végleg eldőlt a három pont sorsa. A hajrához közeledve Németh Krisztián megkapta második sárga lapját, így a Debrecen emberhátrányban fejezte be az összecsapást.

A felcsúti együttesnek – amely sorozatban negyedszer nem kapott gólt – ez volt a hatodik idegenbeli fellépése a mostani szezonban, ezeken egy döntetlen mellett ötödször győzött. A DVSC immár négy meccs óta nyeretlen a bajnokságban.

A debreceni Bódi Ádám (j) és a felcsúti Spandler Csaba

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Magyar labdarúgó NB I, 10. forduló: Debreceni VSC – Puskás Akadémia FC 0-3 (0-2)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3400 néző, vezette: Pintér.

Gólszerzők: Puljic (19., 11-esből), Kozák (25., 69.).

Kiállítva: Németh K. (73.).

Sárga lap: Varga J. (34.), Dzsudzsák (37.), Németh K. (45., 73.), illetve Puljic (33.), Kozák (37.).

Debreceni VSC: Gróf – Bévárdi, Baráth, Deslandes, Ferenczi – Bódi (75. Soltész), Dzsudzsák, Varga J., Sós (46. Tischler) – Ugrai, Németh K.

Puskás Akadémia FC: Markek – Szolnoki, Stronati, Spander, Nagy Zs. – van Nieff, Plsek, Puljic (71. Csirmaz), Băluţă (84. Baktu) – Komáromi (84. Corbu), Kozák.

* NB I, 10. forduló: Debreceni VSC – Puskás Akadémia FC 0-3, Budapest Honvéd – Mezőkövesd Zsóry FC 2-3, Ferencvárosi TC – MTK Budapest 0-0.

* NB II, 13. forduló: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Vasas FC 0-0, Békéscsaba 1912 Előre – Kecskeméti TE Hufbau 1-1, Szombathelyi Haladás – FC Ajka 2-1, III. Kerületi TVE – BFC Siófok 2-0, Nyíregyháza Spartacus FC – Szolnoki MÁV FC 2-0, WKW ETO FC Győr – Pécsi MFC 0-1, Soroksár SC – Szentlőrinc SE 0-1, Tiszakécskei LC – Diósgyőri VTK 1-2, Dorogi FC – Aqvital FC Csákvár 0-2, Budafoki MTE – Budaörsi SC 0-0. Az élcsoport: 1 Haladás 28 pont, 2. Vasas 27, 3. Kecskemét 26.

* 2. liga, 11. forduló: Kolozsvári Universitatea – Dési Unirea 3-1. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 Ploieşti 30 pont/11 mérkőzés, 2. Nagyszebeni Hermannstadt 25/11, 3. Kolozsvári Universitatea 24/10.