A spanyol bajnokságban éllovas FC Barcelona 2-2-es döntetlent játszott a vendég Manchester Uniteddel csütörtökön, a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

A játéknap csúcsrangadójának első félideje nagy iramú, lüktető játékot hozott, és olykor a feszültség is eluralkodott a futballistákon. A hazaiaknak és a manchesterieknek is több gólszerzési lehetőségük volt: mindkét együttes hét alkalommal próbálkozott kapura lövéssel, védenie viszont a Barca kapujában álló Ter Stegennek kellett többször.

A szünet után öt percre volt szüksége a katalán csapatnak, hogy megszerezze a vezetést, ekkor egy szöglet után Marcos Alonso ugrott a legmagasabbra, és pontosan fejelt a rövid sarokba. Két perccel később a Manchester United a hetek óta ügyeletes gólfelelősként futballozó Marcus Rashford kiszorított helyzetből leadott kiváló lövésével és góljával egyenlített. A két gyors gól eredményeként felpörgött a játék, aztán megint Rashford volt a főszereplő, élesen a kapu elé lőtt labdája ugyanis a védő Koundéról pattant a hazai kapuba, így az angolok megfordították a meccs állását. A Barcának viszont a hajrához közeledve volt erre válasza Raphinha révén, majd a korábbiaknál nagyobb erőt mozgósított a mérkőzés megnyerése érdekében, de vagy csak kapufáig jutott, vagy De Gea kapus állta az útját.

A visszavágót egy hét múlva rendezik.

EL-nézőcsúcs a Camp Nou Stadionban

Az Európa-liga történetének leglátogatottabb mérkőzése lett a csütörtök esti FC Barcelona – Manchester United (2-2) találkozó, amelyet 90.225 néző tekintett meg a Camp Nou Stadionban – írta a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) pénteki összefoglalójában.

A nyolcaddöntőbe jutásért kiírt barcelonai összecsapás előtt a 2017-es Tottenham – Gent és a 2022-es Barcelona – Eintracht Frankfurt EL-meccsek bizonyultak a legnézettebbnek, előbbit 80.465-en, utóbbit 79.468-an látták a helyszínen.

A spanyol bajnokságban éllovas katalán elitalakulat legutóbbi 12 európai kupamérkőzése közül mindössze kettőt nyert meg a Camp Nouban (1-0 a Dinamo Kijev, és 5-1 a Viktoria Plzen ellen), 15-23-as összesített gólkülönbség mellett ötször játszott döntetlent és öt alkalommal kapott ki.

A csütörtöki találkozón a Manchester United csatára, Marcus Rashford minden sorozatot figyelembe véve szezonbeli 22. találatát szerezte, amely csúcsbeállítást jelent az egy idényen belül elért góljait illetően. Rashford, aki az angol együttes második góljában is közreműködött, a 2019-2020-as teljes szezonban volt összesen 22 alkalommal eredményes – írta az IFFHS.

Nikoliccsal nyert a Larnaca

Az AEK Larnaca a 65. percben csereként pályára lépő Nikolics Nemanjával a soraiban nyert otthon 1-0-ra az ukrán Dnyipro ellen a labdarúgó Európa-konferencialigában, az egyenes kieséses szakasz első fordulójának csütörtöki mérkőzésén.

A párharc első felvonásán a hazaiak másik magyar játékosa, Gyurcsó Ádám sérülése miatt nem volt a keretben.

Amszterdamban a magyar válogatott Schäfer Andrást sérülés miatt nélkülöző Union Berlin gól nélküli döntetlent játszott az Ajax vendégeként, a Konferencialigában címvédő AS Roma pedig a Salzburg otthonában szenvedett 1-0-s vereséget.

Varsóban az ukrán Sahtar Donyeck pályaválasztóként már a félidőben kétgólos előnyben volt a Rennes-nel szemben, majd a franciák a második félidő elején szépítettek, de a lefújásig egyenlíteniük nem sikerült.