Váratlanul jól játszott a marosvásárhelyi városi sportklub női kosárlabdacsapata az Aradi FCC elleni találkozó első félidejében a női Nemzeti Liga alapszakaszának utolsó fordulójában. Igaz, a mérkőzésnek már nem volt tétje, a rájátszás előtti helyezések kőbe voltak vésve már a meccs előtt, s talán emiatt is kezdett kicsit túl könnyedén a vendégcsapat, amelyben nem lépett pályára a két legtapasztaltabb veterán, a marosvásárhelyi születésű és itt nevelkedett Nagy Ildikó, valamint Brankica Hadžović. A marosvásárhelyi csapatból továbbra is hiányzott viszont a súlyos tüdőgyulladáson átesett, lábdozó Cortez, aki azonban már ott volt a csarnokban.

Az első félidő nem csupán kiegyensúlyozottan alakult, hanem a házigazdák sokszor azt a képzetet keltették, hogy uralják a meccset, szünetben pedig három pont előnyre tettek szert a sokkal jobban jegyzett (az alapszakaszt a harmadik helyen végző) ellenféllel szemben.

A második félidőben fordult a kocka, az aradiak hozzáállásának megváltozásával, akiket alaposan megszidhattak a szünetben. S noha számítani lehetett rá, hogy ráerősítenek újrakezdés után, a marosvásárhelyi csapatot mintha senki nem készítette volna fel arra, ami várhat rájuk. Ami a harmadik negyedben történt, az Dávid és Góliát csatájára emlékeztetett, csakhogy ezúttal Góliát esélyt sem hagyott Dávidnak. A CSM sorban veszítette el a labdákat, képtelen volt hatékonyan védekezni, és alig tíz perc alatt három pont előnyből 18 pont hátrányba került, miközben a kispadról semmilyen segítséget nem kapott.

S ez pedig – noha, mint említettük, a meccsnek nem volt komolyabb tétje – újabb csapás a marosvásárhelyi együttes amúgy is megtépázott önbizalmára.

A CSM a rájátszás első körében az alapszakaszt meglepetésre első helyen végző Konstancai CSM ellen kezdi, két győzelemig tartó sorozattal. Előtte azonban a Románia-kupa nyolcas döntőjén vesz részt Sepsiszentgyörgyön, ahol a másodosztályban szereplő CSM Alexandriával mérkőzik a negyeddöntőben.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 14. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Aradi FCC 56:81 (17-19, 18-13, 10-31, 11-18).

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 105 fizető néző. Vezette: Alexandru Stamate (Ploiești), Szőcs Janka (Kolozsvár), Daria Bălan (Jászvásár). Ellenőr: Viorel Constantinescu (Kolozsvár).

Marosvásárhely: Sólyom 14 pont (2), Chiș 13 (3), Ardelean 12 (2), Bobar 7, Șchiopu 5, Ciciovan 3, Mărcuș 2, Plavițu, Czimbalmos, Brefelean, Lipovan. Kispadon: Feiseș.

Aradi FCC: Easley 19 pont (3), Vitulova 17, Ghiță 11 (1), Murray 11, Biszak 8 (2), Mititelu 7 (1), Ciotir 4, Fleșer 2, Negru 2, Cucu. Kispadon: Nagy, Hadžović.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 14. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Konstancai CSM 79:70, Marosvásárhelyi CSM – Aradi FCC 56:81, Kolozsvári FCU – Brassói Olimpia 84:62, Bukaresti Rapid – CSM Târgoviște 49:71.
Az állás: 1. Konstanca 27 pont, 2. Sepsiszentgyörgy 26, 3. Arad 25, ...8. Marosvásárhely 15.