A kiesőhelyen álló Budapest Honvéd 1-0-ra győzött a sereghajtó Vasas FC vendégeként a magyar labdarúgó NB I 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Mivel az angyalföldi csapat múlt szerdán 3-0-ra kikapott a másodosztályú Budafoktól a Magyar Kupa elődöntőjében, csütörtökön a klub szerződést bontott Kondás Elemér vezetőedzővel, aki helyett immár Desits Szilárd irányítja a szakmai munkát.

Mindkét együttes sok hibával kezdte a mérkőzést, a kispestiek enyhe fölénye csupán szögletekben mutatkozott meg. A hazaiak először a 26. percben kerültek helyzetbe, erre még egy-egy alkalommal volt példa mindkét oldalon a szünetig, de gól nem született az alacsony színvonalú első félidőben, amely kaput eltaláló lövés nélkül ért véget.

A 54. percben Holender Filip 17 méterről a keresztlécet találta telibe, a túloldalon pedig az 58. percben a csereként beállt Jairo Samperio lőtt kevéssel a kapu mellé. Némileg felgyorsult a játék, Szivacski Donát előtt is ígéretes lehetőség adódott, de nem élt vele. A vendégek részéről Nikola Mitrovicnak volt egy kapáslövése, de Uram János védett, vagyis ebben a játékrészben már a kapusoknak is volt dolguk, ha nem is gyakran.

A 85. percben Keresztes lövése a kapu előterében Iyinbor lábáról Nenad Lukic elé pattant, ő pedig közelről magabiztosan a hálóba továbbított, ezzel dőlt ez a találkozó.

A kispestiek október 22. után nyertek ismét idegenben bajnoki meccset. Sikerükkel életben tartották bennmaradási esélyeiket, az angyalföldiek viszont még az eddiginél is kilátástalanabb helyzetbe kerültek.

NB I, 26. forduló: Vasas FC – Budapest Honvéd FC 0-1 (0-0).

Budapest, Új Illovszky Rudolf Stadion, 1984 néző, vezette: Berke.

Gólszerzők: N. Lukic (85.).

Sárga lap: Otigba (15.), Iyinbor (75.), Holender (77.), Balogh N. (91.), illetve Lovric (37.).

Vasas FC: Uram – Szivacski (88. Zimonyi), Otigba, Iyinbor, Silye – Hinora (88. Hidi M.), Berecz, Urblík (67. Hidi P.) – Holender, Novothny (67. Balogh N.), Szilágyi (55. Cipf).

Honvéd: Dúzs – Capan, Prenga, Lovric – Tamás K., Gomis (68. Keresztes), Mitrovic (90. Cirkovic), Eördögh (82. Jónsson) – Domingues (82. Enin), N. Lukic, Plakuscsenko (46. Samperio).

* NB I, 26. forduló: Vasas FC – Budapest Honvéd 0-1, Zalaegerszeg – Kisvárda Master Good 0-0, Puskás Akadémia FC – Kecskeméti TE 0-3, MOL Fehérvár FC – Újpest FC 0-0, Paksi FC – Ferencvárosi TC 3-2, Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC 0-1.
* NB II, 30. forduló: ETO FC Győr – MTK Budapest 1-2, Diósgyőri VTK – Békéscsaba 1912 Előre 1-0, Tiszakécskei LC – FC Ajka 1-3, BFC-Siófok – Kolorcity Kazincbarcika SC 1-0, Soroksár SC – Pécsi MFC 2-0, Aqvital FC Csákvár – Dorogi FC 1-1, Nyíregyháza Spartacus FC – Szentlőrinc 2-1, Credobus Mosonmagyaróvár – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-1, Szombathelyi Haladás – Gyirmót FC Győr 3-3, HR-Rent Kozármisleny – Budafoki MTE 2-0. Az élcsoport: 1. Diósgyőri VTK 67 pont, 2. MTK Budapest 66, 3. FC Ajka 54.