Döntetlenre végződött a két „magyar” csapat rangadója, amelyet a labdarúgó Szuperliga 29. fordulójában rendeztek Sepsiszentgyörgyön. Az eredmény egyik felet sem igazán segíti, hisz a Kolozsvári CFR 1907 marad a második helyen, míg a Sepsi OSK így már pontszerzési kényszerben van az utolsó fordulóban a FCSB ellen idegenben, hogy a felsőházba juthasson. És – tegyük hozzá – még nincs véglegesen lezárva a FC Universitatea 1948 Craiova elleni félbeszakadt mérkőzés ügye sem (a szövetség fellebbviteli bizottsága tegnap kellett hogy döntsön a kérdésben, rovatunk összeállításának időpontjában ez még nem történt meg – a szerk.).

Nem játszott jól a Sepsi OSK ezen a meccsen sem, mint ahogy az év eleje óta várjuk, hogy magára találjon, az első félidőben különösen, amikor a CFR 1907 magabiztosan uralta a középpályát, és már az első négy percben két nagy helyzetet kihagyott. Az 1. percben Janga hat méterről Tamás Márkot találta fejen, a 4. percben Petrila 8 méterről kapásból fölélőtt. Így, némileg meglepetésként, gyakorlatilag az első támadásból érkezett az OSK gólja a 10. percben. Ștefănescu bal oldali szabadrúgását Tamás közelről a hálóba fejelte, miután Tudorie lemaradt a labdáról (1-0). A szentgyörgyiek gólja ellenére a játék képe semmit jót nem ígért a házigazdáknak, hiszen sorra jöttek a lehetőségek Niczuly kapuja előtt, elsősorban az egymás után kiharcolt szögletek miatt. Petrila előbb föléfejelt, majd mellé-, Kolinger fejesét pedig Niczuly ütötte szögletre. Aztán, a 31. percben, amikor Niczuly ismét szögletre tornászta Muhar lövését, már nem úszták meg a házigazdák: a beadásból Yuri egyenlített (1-1). Négy perccel később pedig már a CFR 1907 került előnybe: Janga kapott labdát a 11-es pontnál, megforgatta Tamást, és félfordulásból laposan a kapufa segítségével a bal alsóba lőtt (1-2).

A meccs radikálisan megváltozott a szünet után, bár nem tudni, hogy az OSK tért jobban magához, vagy a CFR 1907 vonult vissza – szokásához híven. Tény, hogy ezúttal a meccs a kolozsváriak térfelén zajlott, de az OSK távolról sem volt annyira veszélyes, mint kolozsvári riválisa az első 45 percben. Rengeteg rossz elképzelést, félresikerült és elcsípett passzt láthattunk, ebben Matei „jeleskedett”, akitől pedig játékmesterként sokat várnak a szentgyörgyiek. Volt azonban egy-két lejegyeznivaló. Az 51. percben Păun külsővel mellélőtt az ötös rövid sarkáról, majd Ňinaj fejesét fogta Scuffet. A 68. percben Krasniqi zárhatta volna le a meccset, de kapásből 10 méterről fölélőtt, így a 73. percben Šafranko egyenlíteni tudott: Ion Gheorghe bal oldali beadását mellel átvette, kicselezte Kolingert, és közelről ballal ellőtte Scuffet mellett (2-2).

Az egyenlítés után is végigrohamozta a meccset az OSK, és Păun a 81. percben meccslabdát hagyott ki, amikor két méterről a lábáról a kapu fölé pattant. Aztán a végén Yuri ollózása okozott némi izgalmakat Niczuly kapuja előtt.

A végeredménynek pedig a FCV Farul és a FCU 1948 Craiova örülhet igazán. Az alapszakasz utolsó fordulójában a Sepsi OSK vasárnap 21 órakor lép pályára a FCSB otthonában, ahol pontot kell szereznie, hogy a felsőházba jusson.

Labdarúgó Szuperliga, 29. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári CFR 1907  2-2 (1-2)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova) – Radu Ghinguleac (Bukarest), George Neacșu (Câmpulung Muscel). Tartalék: Ionuț Coza (Cernica). Ellenőr: Augustus Constantin (Rm.-Vâlcea). Videóbíró: Marcel Bîrsan (Bukarest). Segéd-videóbíró: Romică Bîrdeș (Pitești).

Gólszerzők: Tamás (10.), Šafranko (73.), illetve Yuri (31.), Janga (36.).

Sárga lap: Francisco Junior (55.), illetve Kolinger (9.).

Sepsi OSK: Niczuly – Bălașa (62. Dimitrov), Ňinaj, Tamás, Dumitrescu, Păun, Fr. Junior (57. Papa), Matei, Ștefănescu (70. Ion Gheorghe), Tudorie (70. Rondón), Šafranko.

CFR: Scuffet – Braun, Kolinger, Yuri, Camora, Deac (78. Cvek), Boateng, Muhar (86. Hoban), Krasniqi (86. Yeboah), Janga, Petrila (78. Fica).

* Szuperliga, 29. forduló: FC Voluntari – Campionii FC Argeș Pitești 0-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári CFR 1907 2-2.
* NB II, 26. forduló: Diósgyőri VTK – Gyirmót FC Győr 3-1. Az élcsoport: 1. DVTK 58 pont, 2. MTK 56, 3. Pécsi MFC 47.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala