jutott a nyolc közé a Magyar Kupában

A Diósgyőr hazai pályán 4-2-re legyőzte kedden a címvédő Zalaegerszeget a MOL Magyar Kupa első nyolcaddöntőjében.

A miskolci együttes tulajdonképpen az első félidőben eldöntötte a továbbjutás kérdését, mert a szünetig háromgólos előnyre tett szert. A folytatásban a kék-fehérek erejéből csak a szépítésre futotta, de esélyük nem volt az egyenlítésre.

„Elég határozatlanok voltunk az elején, könnyű gólokat ajándékoztunk az ellenfélnek, ami nagyon rányomta a bélyegét a meccsre. Bár nem játszottunk jól, nem voltunk szétszedve. Próbáltunk változtatni, meg is voltak a lehetőségeink, de rosszul döntöttünk és rossz megoldásokat választottunk, a negyedik gól pedig végleg lezárta a meccset” – értékelte a címvédő búcsúját Márton Gábor vezetőedző az M4 Sport televíziónak.

A hazaiak kispadján Vladimir Radenkovic a második mérkőzését is megnyerte, miután múlt hétvégén a Fehérvár elleni 4-0-s bajnoki diadallal debütált. A ZTE viszont idén először kapott ki, mivel az NB I-ben négy sikerrel és egy döntetlennel kezdte a 2024-es esztendőt.

A Magyar Kupában ma a Szentlőrinc (NB III) – Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) és Újpest FC – Paksi FC mérkőzést játsszák. Utóbbi találkozót 20 órai kezdettel élőben közvetíti az M4 Sport televízió.

A diósgyőri Szabó Levente gólja a labdarúgó MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott

Diósgyőri VTK – Zalaegerszegi TE FC meccsen

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő: Diósgyőri VTK – Zalaegerszegi TE FC 4-2.

Szuperliga, 28. forduló: FC Universitatea 1948 Craiova – Jászvásári CSM Politehnica 1-1, Bukaresti Dinamo 1948 – Nagyszebeni Hermannstadt 1-0, Galaci Suporter Club Oțelul – Kolozsvári CFR 1907 2-2. Az élcsoport: 1. FCSB 58 pont/27 mérkőzés, 2. CFR 1907 49/28, 3. Bukaresti Rapid 48/27.

Megvált edzőjétől az U 1948 Craiova

Menesztették a FC Universitatea 1948 Craiova edzőjét. A labdarúgó Szuperligában a 12. helyen álló alakulat szakvezetőjét, Giovanni Constantinót a Jászvásár elleni, keddi 1-1 után mentették fel tisztségéből. Az olasz tréner októberben érkezett a csapathoz, amely irányítása alatt hétszer nyert és nyolcszor kikapott az azóta játszott 18 mérkőzésen.