Közelről és távolról érkeztek versenyzők, sportklubok képviselői a IV. Nyárádmenti Futófesztiválra, amelyet október 2-án rendeztek Nyárádszeredában. Maros, Hargita, Kovászna, Fehér, Kolozs, Beszterce-Naszód, Galac és Máramaros megyéből 236 atléta állt rajthoz, ami új rekord a futóverseny „történetében”: 135 felnőtt versenyző indult a 21 km, 10 km, 5 km és 2 km-es távon, a gyerektávokon pedig összesen 101-en versenyeztek 6 kategóriában (5 év alattiak, 5-6 év, 7-8 év, 9-10 év, 11-12 év, 13-14 év) – értesültünk Domahidi Ferenc szervezőtől.

A mezőny a tavalyihoz hasonló színvonalú volt, viszont a 10 km-es távon sikerült új rekordidőt szaladniuk a versenyzőknek. A 21 km-es távot a férfiaknál a marosvásárhelyi Tamaș Viorel nyerte meg 1 óra 21 perc 40 mp idővel, míg a nőknél szintén marosvásárhelyi győztest avattak, Brânzea Georgiana 1 óra 43 perc 29 mp-es idővel teljesítette a távot.

A 10 km-es távon a férfiaknál a marosludasi Bíró Leonárd bizonyult a legjobbnak, aki 38 perc alatt ért célba, míg a nőknél Bíró Amanda, szintén marosludasi versenyző, 43 perc 8 mp-es időeredménnyel nyerte meg a versenyt. Mindkét versenyző megdöntötte az előző évi nyertes időt. Az 5 km-es versenyen a férfiaknál a Galac megyei Oancea településről érkező Leahu Dumitru bizonyult a legjobbnak, aki 19 perc 23 mp alatt teljesítette az 5,3 km-es távot. A női mezőnyben a Máramaros megyei Domokos településről érkező Pap Ieney Stela 24 perc 15 mp alatt futotta le a kijelölt szakaszt.

A nyárádszeredai és környékbeli versenyzőknek szervezett 2 km-es távon a férfiaknál Frunza Raymond székelysárdi versenyző bizonyult a leggyorsabbnak 8 perc 4 másodperccel. A női mezőnyben a havadi Csiszér Fruzsina érkezett elsőként, 9 perc 41 másodperccel a rajtot követően. Minden versenyző, aki beért a célba, emlékéremben részesült.

Az első három férfi/női versenyző a 21 km-es, 10 km-es, 5 km-es és 2 km-es távon kupát és ajándékcsomagot kapott a támogatók jóvoltából. Ugyanakkor a különböző kategóriákban,  korosztályokban az első három férfi/női versenyző a 21 km-es és 10 km-es távon emlékéremben és ajándékcsomagban is részesült.

Idén több helyi és környéki gyerek vett részt a rövidebb távokon. A szervezők célja, hogy a következő évben a felnőtt-távokon is több helyi versenyző nevezzen be.

A versenyt Nyárádszereda önkormányzata, a Nyárádszeredai Ifjúsági Szervezet és a Nyárádszeredai Sportklub szervezte partnerségben, az anyagi keretet 19 vállalkozás adta össze.