Felemásra sikerült a visszatérés

Hosszú idő után lépett újra pályára az Arena A osztályos női kézilabda-csapata, hiszen a bajnoki szünet után olyan fordulók következtek, amelyekben szabadnapos volt, vagy éppen nem jelent meg a Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium elleni találkozón. A visszatérés felemásra sikeredett: noha Temesváron esélyesebbnek számított, csak döntetlent ért el az Universitatea otthonában.

Rosszul kezdődött a meccs a marosvásárhelyi együttes számára, hiszen 4-0-ra is vezettek a házigazdák, mielőtt Sîrb betalált volna, aztán pedig az egész első félidő a kapaszkodással telt. Amikor aztán Gál Anna góljával 14-14-re sikerült az egyenlítés, úgy tűnt, hogy végre sínen van a csapat, ám az első félidő utolsó négy percében ismét csak Temesvár lőtt gólt, hármat egymás után. A szünetet követően az Arena gyorsan egyenlített, aztán előnybe is került, szinte végig vezetett egy-két góllal. Kéttalálatnyi volt az előnye még az 58. percben is, miután azonban Ludwig szépített, az Arena következő támadása kimaradt, és néhány másodperccel a vége előtt a házigazdák Voicu révén egyenlítettek.

A női kézilabda A osztályban most gyors egymásutánban három fordulót is rendeznek. Szerdán 17 órától az Arena a Serafim Duicu általános iskola (meggyesfalvi negyed) termében fogadja a Besztercei Gloria második csapatát Liana Costea és Mihaela Evi edzők presztízcsatáján, szombaton pedig Resicabányára látogat. Jövő csütörtökön pedig Nagyvárad csapata érkezik Marosvásárhelyre.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 19. forduló: Temesvári Universitatea – Marosvásárhelyi Arena 30-30 (17-14)

Temesvár, egyetemi csarnok. Vezette: Alexandru Ciati (Resicabánya), Daniel Lupu (Resicabánya).

Temesvári Universitatea: Tulbure, Preda – Sîrbu 10 gól, Ghiocel 6, Loi 5, Biro 4, Ludwig 2, Voicu 2, Dalea 1, Gheorghe, Drăgan, Sîngiorzan, Bobu, Boștină, Preda, Bilan.

Arena: Szász, Jitaru – Sîrb 11 gól, Țifui 8, Moldován 6, Roșca 2, Gál 2, Groza 1, Opriș, Dabu, Dina, Mureșan, Virag.

Női kézilabda A osztály, B csoport. 19. forduló: Besztercei Gloria II – Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium 36-22, Temesvári Universitatea – Marosvásárhelyi Arena 30-30, Resicabányai CSU – Kolozsvári U 16-32, Zsilvásárhelyi CSM – Nagybányai CNOPJ 34-27.

A Brest lesz a Győr negyeddöntős ellenfele

A Brest Bretagne lesz az ötszörös győztes Győri Audi ETO KC ellenfele a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a Bukaresti CSM a dán Team Esbjerggel méri össze erejét.

A negyeddöntő párosítása: Bukaresti CSM – Team Esbjerg (dán), Győri Audi ETO KC – Brest Bretagne (francia), Krim Mercator Ljubljana (szlovén) – Vipers Kristiansand (norvég).

Az első mérkőzéseket április 30-án, a visszavágókat május 7-én rendezik.

Az orosz Rosztov-Don kizárása miatt a francia Metz HB játék nélkül a négyes döntőbe jutott.

A női BL elődöntőit és helyosztóit június első hétvégéjén rendezik a budapesti MVM Dome-ban.