Nem volt választási lehetősége, győznie kellett a Nyárádtői Unirea 2018 csapatának a Kudzsiri Metalurgistul ellen a labdarúgó 3. liga 9. csoportja 17. fordulójában, hogy életben maradjanak a reményei a felsőházba jutásra. Ugyanez volt a célja az ellenfélnek is, így a 2-0-s siker azt jelenti, hogy egy riválist sikerült Nyárádtőnek leráznia.

A feladat nem bizonyult egyszerűnek, az első félidő gól nélkül zárult, és a 61. percig kellett várni, amíg Ovidiu Horșiának sikerült megtörnie a jeget, a kapufa segítségével. A kedélyeket aztán Astafei gólja hűtötte le a találkozó 78. percében, majd a kudzsiri Dohotariu kiállítása végleg véget vetett a vendégek reményeinek

A maradék két kiadó hely (az első kettő már foglalt) sorsa a felsőházban a hétvégi utolsó fordulóban dől el, ezekre hárman pályáznak. A két gyulafehérvári csapat két-két pontra van lemaradva Nyárádtőtől. Az Unirea 2018 előnye, hogy egy döntetlen is segíti, hiszen a CSU-val szemben jobb a mérlege, a CSM Unireával pedig egálban van összevetésben, de jobb az összesített gólkülönbsége. Azonban nem lesz egyszerű a dolga, hiszen a 3. helyen álló ACS Medgyes 2022 otthonába látogat. A felsőházba egy vereséggel is bejuthat, amennyiben nem nyer mindkét gyulafehérvári csapat (a CSU a listavezető Beszterce-naszódi Gloria 2018-at fogadja, a CSM Unirea pedig Kudzsirra látogat). Az is igaz viszont, hogy ahhoz, hogy jó esélye legyen elcsípni a végén az egyik osztályozós helyet, győznie kellene.

3. liga, 9. csoport, 17. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 2-0 (0-0).

Malomfalva, műgyepes labdarúgópálya. Vezette: Victor Hurducaș (Nagyiklód) – Luca Căpîlna (Dés), Bogdan Stoica (Kolozsvár). Ellenőr: Daniel Ciocănea (Nagyszeben), Ovidiu Tâlvan (Nagyszeben).

Nyárádtő: Ganea – Coza, Csan-hjeok, Savin, Vasiu, D. Todoran, Ov. Horșia, I. Barstan, Piper, Amancio, Astafei. Cserék: Lupu, Ad. Horșia, A. Popa, Trif, Bodor, R. Barstan, Măcinică, Suslak, Fülöp.

Metalurgistul: Csapó – Dohotariu, L. Itu, V. Popa, Vitinha, Șaucă, Udrea, Gavrilă, Hăprianu, Bura, Cocan. Cserék: Perjeriu, Coman, Onaci, Neagu, Raica, Selagea, Cîrloanță, Barbu, Păcurar.

Gólszerzők: Ov. Horșia (61.), Astafei (78.).

Piros lap: Dohotariu (83.)

3. liga, 9. csoport, 17. forduló: Beszterce-naszódi Gloria 2018 – ACS Marosvásárhely 1-0 (0-0).

Beszterce, Jean Pădureanu stadion. Vezette: Dragoș Lunca (Kolozsvár) – Emeric Tocai (Nagyszeben), Răzvan Spătar (Nagyszeben). Ellenőr: Vasile Păduraru (Suceava), Somolyák István (Székelyudvarhely).

Gloria: Mociu – Gallo, Martinovici, R. Bălan, F. Bălan, Mihalcea, Luca, Țegle, V. Mihai, Banyoi, Davordzie. Cserék: Fridrich, Dat, Ionică, Sucitu.

Marosvásárhely: Kis – Bărăbaș, Dumbrăvean, Neacșu, Caliani, Todoran, Jorza, Vidrăsan, Greu, Csala, Gliga. Cserék: Pop, Moldován, Iepure.

Gólszerző: V. Mihai (75.).

3. liga, 9. csoport, 17. forduló: Beszterce-naszódi Gloria 2018 – ACS Marosvásárhely 1-0, Kolozsvári Viitorul – Gyulafehérvári CSU 0-3, Gyulafehérvári CSM Unirea – Szászrégeni CSM Avântul 2-1, Nyárádtői Unirea 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 2-0, Alsógáldi Industria – ACS Medgyes 2022 1-3.

Alsóházban Marosvásárhely

Az őszi idény végi remek forma és a zsinórban aratott hat győzelem után felsőházi reményeket dédelgetett a tavaszi idénykezdet előtt az ACS Marosvásárhely a labdarúgó 3. ligában. A fél keret cseréje a téli szünetben azonban nem tett jót a csapatnak, és már a sereghajtó Kolozsvári Viitorul elleni hazai döntetlen után csak halvány remény maradt, ami végleg elszállt a Beszterce-Naszódi Gloria 2018 otthonában elszenvedett vereség után.

A besztercei találkozóról homlokegyenest ellentétes beszámolókról olvashatunk. Míg a marosvásárhelyi kispad részéről arról értesültünk, hogy nagyon jó meccset játszott a csapat, több jó lehetőséget kihagyott, két vagy akár három gólt is szerezhetett volna, illetve egy házigazdáknak járó piros lapot és egy meg nem adott büntetőt is emlegetnek, a besztercei sajtó könnyed sikerről számol be. Idézzük a besztercei Pro politica news tudósítását: „a vendégcsapat erősen kínlódott, a 90 perc során többnyire elképzelés nélkül játszott, a csatárai csak ritkán láthatták közelről Mociu (megj.: a besztercei kapus) arcát”. Továbbá: a mérkőzés említésre méltó pillanatai mind Kis kapuja előterében történtek.

Ami bizonyos, a mérkőzést eldöntő gól a 75. percben esett, egy 20 méterre, középen (a marosvásárhelyiek beszámolója szerint túl könnyen) megítélt szabadrúgásból. V. Mihai elcsavarta a sorfal jobb oldala mellett, a labda pedig még befért a kapufa és Kis keze között a hálóba.

Az alapszakasz utolsó fordulójában a marosvásárhelyi csapat az Alsógáldi Industriát fogadja a Víkendtelepen, aztán következik a kiesés elleni tízfordulós alsóházi sorozat.