2024. july 4., Thursday

A Ferencváros bejutott a labdarúgó Európa-konferencialiga csoportkörébe: a magyar bajnok a selejtező negyedik fordulójának csütörtöki visszavágóján 3-0-ra nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen, így kettős győzelemmel lépett tovább.

Nem kellett sokat várni arra, hogy a múlt heti első felvonáson Litvániában 4-0-s győzelmet arató Ferencváros eldöntse a párharcot, Traoré a 4. percben betalált, miután remek indítást kapott a jobb oldalon, védője beragadt, így teljesen egyedül törhetett kapura, a ziccert pedig magabiztosan értékesítette (1-0). A hazai szurkolók azonmód rá is zendítettek az Európa vár kezdetű dalra. A vezetés megszerzése után is megmaradt a Ferencváros fölénye, de ez sokáig nem mutatkozott meg újabb helyzetekben. A vendéglátók aztán nem sokkal a szünet előtt növelték előnyüket, a Paksról szerződtetett NB I-es gólkirály, Varga új csapatában a 11. mérkőzésén a 11. gólját szerezte: Zachariassen közeli lövésébe az egyik védő kézzel ért bele, a büntetőt Varga a kapu közepébe emelte (2-0).

A második félidőt is gyors góllal kezdte az FTC, a párharc első felvonásán is duplázó Traoré volt újfent eredményes: a 48. percben kilépett a védők közül, majd nyolc méterről higgadtan a jobb alsóba helyezett (3-0). Három perccel később újra tombolt a közönség, a szünetben csereként pályára lépő, Litvániában szintén padról érkezve eredményes Pesic talált be némi szerencsével, de a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot.

Nem sokkal később Traoré is lesről talált be, ezt követően azonban alaposan visszavett a tempóból a hazai csapat, a cserék pedig nem hoztak áttörést.

A hajrában a Ferencvárosnak volt egy-egy nagyobb lehetősége, de ezek kimaradtak, így az eredmény nem változott.

A Ferencváros sorozatban az ötödik szezonban jutott főtáblára egy európai kupasorozatban: 2020-ban a Bajnokok Ligája, 2019-ben, 2021-ben és tavaly az Európa-liga főtábláján futballozott a zöld-fehér csapat. Ezért a korai BL-selejtezős búcsút követően – a feröeri KÍ Klaksvík meglepetésre kiejtette a magyar bajnokot – egyértelmű cél volt, hogy legalább a harmadik számú sorozatban, az Európa-konferencialigában összejöjjön az őszi folytatás.

Labdarúgó Európa-konferencialiga, selejtező, 4. forduló, visszavágó: Ferencvárosi TC – Zalgiris Vilnius (litván) 3-0 (2-0). Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.

Budapest, Groupama Aréna, 12.073 néző, vezette: Urs Schnyder (svájci).

Ferencváros: Dibusz – Makreckis, Mmaee, Abena, Civic (73. Ramírez) – Sigér, Abu Fani (65. Ben Romdan) – Zachariassen – Traoré (65. Lisztes), Varga B. (46. Pesic), Marquinhos (46. Tokmac).

Zalgiris: Gertmonas (23. Duka) – Bopesi, Hnid, Kendysh, Mamic (65. Pavelic) – Golubickas, Karasima (66. Kazukolovas), Buff, Verbickas – Kazlauskas (71. Jansonas), Oyewusi.

Gólszerzők: Traoré (4., 48.), Varga B. (42., tizenegyesből).

Sárga lap: Marquinhos (38.), Makreckis (90+2.).

A ferencvárosi Adama Traoré (k), valamint Tomislav Duka kapus (b) és Mathias Oyewusi (j),

a litván csapat játékosai

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Hazai pályás kezdés a csoportkörben

A Ferencváros a szerb FK Cukaricki ellen, hazai pályán kezdi meg szereplését a labdarúgó Európa-konferencialiga csoportkörében.
Az F csoport első mérkőzését szeptember 21-én 19.45 órától rendezik. Az FTC ugyancsak hazai pályán zárja majd a csoportkört: december 14-én az előző idényben döntős olasz Fiorentinát fogadja.
A Ferencváros Ekl-menetrendje:
* 1. forduló: szeptember 21., 19.45 óra: Ferencváros – FK Cukaricki (szerb);
* 2. forduló: október 5., 22 óra: ACF Fiorentina (olasz) – Ferencváros;
* 3. forduló: október 26., 22 óra: KRC Genk (belga) – Ferencváros;
* 4. forduló: november 9., 19.45 óra: Ferencváros – KRC Genk;
* 5. forduló: november 30., 22 óra: FK Cukaricki – Ferencváros;
* 6. forduló: december 14., 19.45 óra: Ferencváros – ACF Fiorentina.
A csoport első két helyezettje jut a rájátszásba.

Kölcsönadták Knoestert, Aaneba érkezett

A Ferencvárosi TC labdarúgócsapatának holland hátvédje, Mats Knoester kölcsönben a dán Aarhus GF színeiben folytatja pályafutását, jelentette be a magyar klub vezetősége. A 24 éves védő 48 mérkőzésen lépett pályára az FTC-ben. Az Aarhus ötszörös bajnok és kilencszeres kupagyőztes Dániában, jelenleg az élvonal tabellájának negyedik helyén áll.
Arról is tájékoztattak: Ismail Aaneba személyében francia ligakupa-győztes belső védőt igazoltak. A 24 éves játékos 2008-ban, kilencévesen kezdett el focizni a FC Mantois együttesében, majd 2017 januárjában a Strasbourg B csapatához szerződött, ahol alapember lett: 13 mérkőzésen 1170 percet töltött a pályán. Másfél évvel később, 2018 nyarán került a klub első csapatához, amelyben három évig szerepelt, és 2019-ben megnyerte a francia ligakupát. Két éve a Sochaux együtteséhez került, amelynek színeiben 67 találkozón lépett pályára. Az U19-es és az U20-as válogatottban is lehetőséget kapott.