Nem kezdett jól a Brassói Olimpia elleni bajnoki nyitómérkőzésen a Sirius női kosárlabda-csapata, az ellenfél mindjárt az elején elhúzott 5-6 ponttal, aztán a vásárhelyiek egész meccsen futhattak az eredmény után.

Noha Brassó pénzügyi erejét az új idényben jelzi, hogy azt a Cortezt, aki az előző bajnokságban a marosvásárhelyieknél játszott, dupla pénzért elcsábították, az eredmény túl szigorú a történtekhez képest. Az utolsó negyedig ugyanis viszonylag szoros volt a meccs, mikor Brassó elment tíz pontra, mikor a Sirius szűkítette négyre a különbséget. A vendégcsapat ellenállása végül a negyedik negyedben roppant össze, amikor öt perccel a vége előtt a játékosai már érezték, hogy elfogyott az idő, és az addiginál is többet hibáztak.

A Sirius az ellenfelével összehasonlítható számokat produkált lepattanókból (sőt, kettővel többet gyűjtött be!), eladott labdákból és lopott labdákból is. Ami eldöntötte a meccset, az az ellenfél dobóinak pontossága volt. Két legjobbjuk, George és  Zubać 84 (!), illetve 71%-os dobóteljesítményt produkált, ezzel pedig a Sirius nem tudta felvenni a versenyt, mezőnyből mindössze 36%-ot teljesített.

A mérkőzés negatív történése, hogy a második félidő elején Czimbalmos megsérült, és nem tudta folytatni a játékot.

A klub a múlt héten jelentette be, hogy újabb erőcsatárt szerződtetett, az amerikai Tazsa Garrett személyében, ő azonban ezen a meccsen még nem lehetett jelen. Van azonban két hete, hogy beépüljön a csapat játékába, hiszen a következő forduló csak két hét múlva lesz, amikor a Sirius a Bukaresti Agronomiát fogadja a Ligetben.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 1. forduló: Brassói Olimpia – Marosvásárhelyi Sirius 76:60 (23-17, 19-19, 17-16, 17-8)

Bukaresti kosárlabdaaréna (a fővárosban rendezték az 1. forduló valamennyi mérkőzését), 100 néző. Vezette: Vlad Cotrobaș (Bukarest), Michael Nicoară (Bukarest), Radu Vișinoschi (Bukarest). Ellenőr: Cătălin Burlacu (Ploiești).

Olimpia: George 28 pont, Zubać 28, Pešović 6, Kilin 4 (1), Armanu 3, Cortez 3 (1), Voica-Nagy 2, Plavițu 2, Nan, David, Pricop, Frîncu.

Sirius: Podunavac 18 pont (2), Horobec 14 (3), Harris 14, Chiș 8, Bučuk 4, Feiseș 2, Sólyom, Ciciovan, Lipovan, Czimbalmos.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 1. forduló: Bukaresti Rapid – CSM Alexandria 66:54, Kolozsvári U – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 32:107, Konstancai CSM – Kézdivásárhelyi KSE 56:64, Brassói Olimpia – Marosvásárhelyi Sirius 76:60. A Bukaresti Agronomia állt.