2024. july 3., Wednesday

Gálameccs vagy bajnoki?

Szemet gyönyörködtető teljesítménnyel zárta le a Foksányi CSM 2007 elleni sorozatot a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabdacsapata, ezzel biztosította helyét a következő idényre is az élvonalban. Minden szempontból kivételes mérkőzés volt, amelyen egy pillanatig sem forgott veszélyben a sorozat harmadik marosvásárhelyi győzelme.

Semmi kétség, az idény legjobb támadójátékát láthattuk a marosvásárhelyi srácoktól, akik hamar világossá tették a házigazda foksányiak számára, hogy nem fognak tudni több pontot dobni vendégüknél, amúgy pedig a palánk alatt sincs sok keresnivalójuk, ott Sánta Szabolcs és társai az urak. Szünetben 60%-nál tartott a CSM, ami a hárompontos dobásokat illeti, a lepattanózás pedig egészen hihetetlen, 5-20-as szinten állt. Már ekkor látszott, hogy ezt a meccset nincs ahogy elveszítsék a marosvásárhelyiek, akik a második félidőben, s leginkább a negyedik negyedben azt is megengedték maguknak, hogy egyáltalán ne vegyék túl szigorúan a védekezést, az utolsó négy percre pedig, amikor már megvolt a 100 pont, a támadásban sem összpontosítottak többé.

A mérkőzés hangulata inkább hasonlított az egykori All Star-gálákéra, mint olyan bajnokira, amelyen a kiesés rémétől való végleges megszabadulás a tét. (Amúgy a vesztes sem esett ki, ám a következő sorozat már élesben megy ilyen tekintetben.) A védelmek nem álltak a helyzet magaslatán, amit a mezőnydobások 57-54%-os mutatója támaszt alá, a csapatok pedig valóságos tripladobóversenyt rendeztek (8/16, illetve 15/29!, azaz 50%-51%). Tegyük hozzá, a játékvezetők egész meccsen mindössze 20 személyi hibát fújtak be, 8-12-es megoszlásban, amiből csupán egyet ítéltek sportszerűtlennek, az eladott labdák számát pedig 3-4-re állapították meg a statisztikusok, ami tovább erősíti a gálameccsérzést, semmiképpen sem egy vérre menő találkozó számai ezek.

A győzelemnek köszönhetően a marosvásárhelyi csapat a CSM Petrolul Ploiești ellen folytatja a 11-14. helyekért. Ebben a körben, tekintve, hogy a tét már nem a kiesés, csak két győzelemig tart a sorozat. Az első mérkőzést elvileg április 29-én, szombaton, Ploiești-en játszszák, a marosvásárhelyi találkozót, szintén elvileg, május 5-én, vasárnap rendezik. A pontos időpontokat azonban csak utóbb rögzítik. Az idényt végül a helyosztók zárják, szintén két győzelemig tartó sorozatban.

Kosárlabda Nemzeti Liga, alsóházi rájátszás, 1. kör, 3. mérkőzés: Foksányi CSM 2007 – Marosvásárhelyi CSM 86:102 (19-30, 21-26, 26-31, 20-15).

Foksány, városi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Ciprian Stoica (Nagyszeben), Alexandru Nicolae (Bukarest), Alexandru Ivan (Târgoviște). Ellenőr: Mihai Caraion (Bukarest).

Foksány: Reljić 19 pont (3), Anikijenko 15 (2), Legosin 11 (1), Berceanu 10, Johnson 10, McNeilly 7 (1), Swopshire 5 (1),  Thomas 5, Petrișor 4, Cârstea. Kispadon: Cucu, Dobrea.

Marosvásárhely: Mathis 27 pont (7), Sánta 21, Martinić 14 (2), Borșa 12 (2), Gajović 11 (3), Lowrance 10, Person 7 (1), Mureșan, Bölöni, Engi-Rosenfeld, Nistor, Szilveszter.

Kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás:

* felsőház, 1. kör, 3. (és egy esetben 4. is) mérkőzések (három győzelemig tartó sorozatok): Temesvári OMHA Mozzart Bet – Nagyváradi CSM 87:91 (0-3), SCM U Craiova – Kolozsvári U-BT 94:97 (0-3), FC Argeș Pitești – Bukaresti Rapid 72:75 (0-3), Nagyszebeni CSU – CSO Voluntari 82:72 és 86:87 (2-2);

* alsóház, 1. kör, 3. mérkőzések (három győzelemig tartó sorozatok): Csíkszeredai VSKC – Petrolul Ploiești 77:83 (0-3), Bukaresti Laguna Sharks – Galaci CSM 65:76 (0-3), Zsilvásárhelyi CSM – Bukaresti CSA Steaua 89:61 (3-0), Foksányi CSM 2007  – Marosvásárhelyi CSM 86:102 (0-3).