Nem lehet véglegesen tényként kezelni, hogy a Sepsi OSK 1. ligás csapata kikecmergett a hullámvölgyből, a sereghajtó Clinceni elleni győzelem ellenére. Már akkor figyelmeztettünk, hogy ez a támadójáték egy kevésbé naivan védekező csapattal szemben édeskevés lesz, és jóslatunk a Chindia Târgoviște elleni meccsen beigazolódott, amelyen a házigazdaként pályára lépő háromszékiek képtelenek voltak betalálni vendégük hálójába. A kilencedik döntetlen pedig még távolabbra teszi a célkitűzés teljesítésének lehetőségét.

Nem jegyezhettünk fel sok helyzetet az OSK és a Chindia mérkőzésén, és ezúttal a középpályán sem volt észlelhető az a sepsiszentgyörgyi fölény, amit megszokhattunk. A vendégek sok esetben vezették rá veszélyesen Niczuly kapujára, ám ők sem tudtak igazi gólhelyzeteket kialakítani. Az első félidőben Celea szabadrúgását lehet említeni, ez azonban nem okozott gondot Niczulynak. Az OSK legnagyobb lehetősége – nem csak az első félidőben, hanem az egész meccsen – a 24. percben maradt ki, amikor egy szöglet után Ňinaj fejesét csak üggyel-bajjal tudta hárítani Căbuz.

A második félidő Jipa centiméterekkel fölé szálló lövésével rajtolt, ezt követően azonban az OSK egyre jobban rátelepedett a középpályára, és a meccs végéig csak Căbuz kapuját veszélyeztető távoli kísérleteket jegyezhettünk le. Askovszki cselsorozat utáni lövése kissé lecsúszott, így nem volt elég erős, Mitrea szabadrúgása 16 és fél méterről fölé szállt, míg Eder megpattanó labdája Căbuz ölében kötött ki. A hosszabbítás harmadik percében Achahbar szerezhetett volna gólt, de Bărbuț beadását öt méterről kevéssel mellé fejelte.

A döntetlen következtében a Sepsi OSK marad a 11. helyen 18 ponttal, fényévekre a felsőház alsó határát jelző vonaltól, és a bajnokságban legközelebb december 5-én, szokatlan órában, délután fél kettőtől lép pályára a Mioveni otthonában.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 17. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Chindia Târgoviște 0-0

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Marius Badea (Rm.-Vâlcea). Tartalék: Bogdan Dumitrache (Bukarest). Ellenőr: Aron Huzu (Nagyszeben).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Ispas, Eder, Păun, Achahbar, Askovszki (87. Bărbuț), Csuncsukov (71. Luckassen), Ștefănescu (60. Golofca).

Chindia: Căbuz – Martac, Celea, Iacob, Roumpoulakou, Jipa, Dulca, Kočić, Popadiuc, Popa, Florea (78. Suciu). Sárga lap: Csuncsukov (48.), Ňinaj (58.), Askovszki (85.), Mitrea (88.), illetve Florea (45+2.), Iacob (62.), Kočić (72.).

* 1. liga, 17. forduló: Bukaresti Dinamo 1948 – Universitatea 1948 Craiova 0-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Chindia Târgoviște 0-0, Aradi UTA – Campionii FC Argeș Pitești 0-1, Bukaresti Rapid 1923 – CS Mioveni 1-1, Botosáni FC – FC Voluntari 1-1, CSU Craiova – Bukaresti FCSB 2-3, Medgyesi Gaz Metan – Konstancai Farul 1-1, Kolozsvári CFR 1907 – Academica Clinceni 2-0.

* 2. liga, 15. forduló: Bodzavásári FC – Brassói FC 1-0, Concordia Chiajna – Dunărea 2005 Călărași 0-0, Nagyszebeni Hermannstadt – Petrolul 52 Ploiești 1-0, Konstancai Unirea – Sellemberki CSC 1599 1-1, Jászvásári CSM Politehnica – Dési Unirea 0-0, Bukaresti Metaloglobus – Temesvári Ripensia 0-1, FK Csíkszereda – Unirea 04 Slobozia 0-0, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Dacia Unirea 1919 Brăila 1-0, Temesvári ASU Politehnica – Bukaresti CSA  Steaua 2-1, Kolozsvári Universitatea – Gyurgyevói Astra 1-2. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 39 pont, 2. Nagyszeben 34, 3. Kolozsvári Universitatea 33.

A Románia-kupa elődöntőjébe jutott a Sepsi OSK

Néhány nappal az egymás elleni bajnoki után a két csapat a Románia-kupa negyeddöntőjében is összemérte erejét. Ezúttal a Sepsi OSK-nak sikerült gólokat szereznie, ezzel meg is nyerte az összecsapást kedd este 2-1-re, így bejutott az elődöntőbe.

A Sepsi OSK az ellenfél védelmi hibáit kihasználva jutott az első félidőben kétgólos vezetéshez, a Chindia pedig csak szépíteni tudott a második játékrészben.

A mérkőzésről részletes beszámolót egyik következő lapszámunkban olvashatnak.