A sereghajtó MTK házigazdaként 1-0-ra legyőzte a 35. perctől emberhátrányban futballozó Budapest Honvédot a magyar labdarúgó NB I 24. fordulójának szombati játéknapján.

Remek iramban kezdődött a meccs, és bár a hazaiak birtokolták többet a labdát, és ők alakítottak ki több lehetőséget, a kispestieknek is volt helyzetük. Marko Petkovic kiállítása miatt a 35. percben emberhátrányba került a Honvéd, de ezt a szünetig hátralévő időben nem sikerült kihasználnia a sereghajtónak.

A meccs kétharmadánál a kispestiek kettős, a hazaiak csakhamar hármas cserével próbálkoztak, és ezzel utóbbiak játéka vált hatékonyabbá, ennek köszönhetően a 76. percben Gheorghe Grozav révén megszerezték a vezetést. A hátralévő időben a Honvéd igyekezett egyenlíteni, de ziccert nem tudott kialakítani. Az egyre hevesebb kispesti rohamok miatt az MTK-nak egyre több területe maradt, és több nagy helyzetet is kialakított, de újabb gólt nem szerzett.

Az MTK három nyeretlen bajnoki után győzött ismét, a Honvéd négymeccses veretlenségi sorozata viszont lezárult.

Fotó: az MTK honlapja

Magyar labdarúgó NB I, 24. forduló: MTK Budapest – Budapest Honvéd 1-0 (0-0)

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2918 néző, vezette: Andó-Szabó.

Gólszerző: Grozav (76.).

Sárga lap: Szakály D. (13.), Nagy Zs. (16.), Futács (44.), illetve Petkovic (31., 35.), Lovric (39.).

Kiállítva: Petkovic (35.).

MTK: Mijatovic – Várkonyi, Szépe, Nagy Zs., Sluka – Kata, Mezei (Ramadani, 77.), Szakály D. (Miovszki, 68.) – Kovácsréti (Grozav, 68.), Stieber Z. (Vancsa, 68.) – Futács (Palincsár, 85.).

Honvéd: Szappanos – Petkovic, Lovric, Batik, Doka – Petrusenko, Hidi, Nagy D. (Gale, 83.) – Zsótér (Bőle, 61.), Machach (Baráth, a szünetben), Lukic (Traoré, 62.).

* NB I, 24. forduló: Debreceni VSC – Újpest FC 1-2, Mezőkövesd Zsóry FC – ZTE FC 0-0, MTK Budapest – Budapest Honvéd 1-0, Puskás Akadémia FC – Paksi FC 2-0.

* NB II, 27. forduló: Budafoki MTE – Kecskeméti TE Hufbau 1-3, Szolnoki MÁV FC – BFC Siófok 0-1, Pécsi MFC – Vasas FC 0-1, Békéscsaba 1912 Előre – FC Ajka 3-2, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Budaörsi SC 6-0, Tiszakécskei LC – Szombathelyi Haladás 1-1, Nyíregyháza Spartacus FC – Diósgyőri VTK 1-0, ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 4-3, III. Kerületi TVE – Soroksár SC 2-2. Az élcsoport: 1. Vasas FC 56 pont, 2. Diósgyőri VTK 55, 3. Kecskemét 50.

* 1. ligás felsőházi rájátszás, 1. forduló: CSU Craiova – CFC Argeș Pitești 3-0, Kolozsvári CFR 1907 – FC Voluntari 3-1. Az élcsoport: 1. CFR 1907 41 pont/1 mérkőzés, 2. Bukaresti FCSB 31/0, 3. CSU Craiova 30/1.

* 1. ligás alsóházi rájátszás, 1. forduló: Aradi UTA – Academica Clinceni 3-0, Chindia Târgoviște – Universitatea 1948 Craiova 0-0. Az élcsoport: 1. UTA 23 pont/1 mérkőzés, 2. Botosáni FC 23/0, 3. Bukaresti Rapid 1923 20/0, 4. Sepsi OSK 20/0.

* 2. liga, 19. forduló: Konstancai Unirea – Petrolul 52 Ploiești 2-3, Temesvári ASU Politehnica – Nagyszebeni Hermannstadt 1-2, Bodzavásári FC – Concordia Chiajna 0-1, Jászvásári CSM Politehnica – Gyurgyevói Astra 3-1, Bukaresti Metaloglobus – Bukaresti CSA Steaua 1-3, FK Csíkszereda – Brassói FC 1-1, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Sellemberki CSC 1599 1-0, Dacia Unirea 1919 Brăila – Dési Unirea 0-1, Unirea 04 Slobozia – Temesvári Ripensia 1-0. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 49 pont/19 mérkőzés, 2. Nagyszeben 41/19, 3. Kolozsvári Universitatea 39/18.