Gól nélküli döntetlenre játszott a Kolozsvári CFR 1907 a Pjunik Jerevánnal kedd este, az örmény fővárosban a labdarúgó Bajnokok Ligája első selejtezőkörének első mérkőzésén.

Az új versenyszezon első hivatalos meccsén a román bajnok az idő nagy részében érvényesítette akaratát, több gólhelyzetet is kialakított, egyszer a keresztlécet is eltalálta, de nem sikerült felülmúlnia riválisát.

A kolozsvári alakulat gyorsan támadásba lendült, az első gólszerzési lehetőségre pedig csak a 4. percig kellett várni, amikor a dán Hammershoej-Mistrati fordulásból lőtt, de Jurcsenko védett. Az örmény hálóőr a helyén volt akkor is, amikor Roger célozta meg a kaput (18.), Debeljuh pedig 18 méterről lőtt fölé (27.). Ezután Deac percei következtek: a CFR 1907 veteránja lövését blokkolta Jurcsenko (34.), majd Juninho állt bele a rúgásába az első hosszabbításpercben.

Mindez idő alatt a Pjuniknak egyetlen lehetősége adódott, Otubanjo lövését Bălgrădean gond nélkül hárította (43.).

A második félidőben a vendéglátók bátrabban futballoztak, de a CFR 1907 is veszélyes maradt. Cvek lövését (48.) 16 méterre blokkolták Jurcsenko kapujától, Hammershoej-Mistrati pedig 16 méterről volt pontatlan (49.). A hazaiak távoli lövéssel próbálkoztak, de Renzo Jose elhibázta a kaput (58.). A legnagyobb gólszerzési lehetőséget Debeljuh hagyta ki a 73. percben, amikor ollóból a keresztlécet találta el. Debeljuh a 76. percben is megszerezhette volna a győzelmet jelentő találatot, Deac beadásából  azonban meglepetésszerűen jutott el hozzá a labda, és a kolozsváriak támadója nem tudott mit kezdeni vele. A hátramaradt időben Jefte Betancor előtt is kínálkozott egy gólszerzési lehetőség, Debeljuh beadásából azonban a kapusra lőtte a játékszert (84.).

A visszavágót július 13-án 21.30 órai kezdettel rendezik Kolozsváron.

Ha továbbjut, a CFR 1907 a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében az F91 Dudelange (luxemburgi) – KF Tirana (albán) párharcának győztesével játszik.

Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: Pjunik Jereván – Kolozsvári CFR 1907 0-0

Jereván, Köztársasági Stadion, vezette: Bastian Dankert (német).

Sárga lap: Vakulenko (62.), Mladenovics (83.), Renzo Jose (86.), illetve Boateng (66.).

Pjunik: Jurcsenko – Kovalenko, Bratkov, Vakulenko, Juninho – Renzo Jose (90+3. Gareghinian), Cociuc (77. Harutiunian), Dasian – Gonzalez (90+3. Najarian), Otubanjo (77. Mladenovics), Davidian (46. Nenadovic).

CFR 1907: Bălgrădean – Manea, Burcă, Kolinger, Camora – Cvek, Adjei-Boateng (82. Bordeianu), Deac (90+1. Păun) – Hammershoej-Mistrati (64. Jefte Betancor), Debeljuh (90+1. Dugandzic), Roger (82. Petrila).

Fotó: a Kolozsvári CFR 1907 közösségi oldala