A Ferencváros egygólos győzelmet aratott csütörtökön a vendég Bayer Leverkusen felett a labdarúgó-Európa-liga csoportkörének utolsó, hatodik fordulójában, így megszerezte becsületpontjait a sorozatban.

Aissa Laidouni 82. percben fejelt góljának köszönhetően a magyar bajnok öt vereség mellett egy sikerrel búcsúzott a nemzetközi kupaporondtól. Ez volt a Ferencváros történetének első hazai győzelme az európai kupasorozatok csoportkörében.

A hazai szurkolók annak ellenére élőképpel, némi pirotechnikai bemutatóval és kiváló hangulattal várták kedvenceiket, hogy a mérkőzésnek már nem volt tétje a presztízsen kívül, mivel az eredménytől függetlenül biztos volt, hogy a német csapat csoportelsőként, míg a magyar bajnok csoportutolsóként zár.

A zöld-fehérek ezt meghálálva igencsak elszántan kezdtek, az első helyzetet is ők hagyták ki. A rivális is felszabadultan futballozott, így nyílt sisakos küzdelem alakult ki, mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, az első bravúrt Dibusz mutatta be bő negyedóra elteltével. A játékrész derekánál a tartalékos összeállításban is rendkívül erős gyógyszergyáriak magukhoz ragadták az irányítást. A szünet előtti időszakra ha az iram nem is, de a színvonal valamelyest visszaesett, a szüntelenül éneklő szurkolók közben azzal emlékeztek a napokban elhunyt énekesre, Kóbor Jánosra, hogy az Omega Gyöngyhajú lány című számát is dalolták.

A folytatásban ismét energikusabban vetette magát a küzdelembe a Ferencváros, de ígéretes támadásai végén rendre hiba csúszott az utolsó passzokba, így komoly helyzet nem alakult ki. A Leverkusen gyors ellenakciói viszont kifejezetten veszélyesek voltak, Dibusznak több nagy védése is volt, tulajdonképpen az ő bravúrjainak köszönhette a magyar együttes, hogy nem került hátrányba. A vendégek kihagyott helyzetei számukra megbosszulták magukat, mert Laidouni fejesgólja végül történelmi, első hazai csoportkörös győzelmet ért az FTC-nek:     a 82. percben egy szöglet után Zubkov bal oldali beadását Laidouni az ötös bal sarkáról a rövid sarokba fejelte (1-0).

A négyest a német csapat nyerte, így nyolcaddöntőbe jutott, mögötte a spanyol Real Betis másodikként szintén továbblépett, míg a harmadik skót Celtic Glasgow a Konferencialigába került át.

Dibusz Dénes ferencvárosi kapus véd a Bayer Leverkusen ellen játszott mérkőzésen

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Mestermérleg

Peter Stöger (Ferencváros): „Nagyon örülünk, hogy kihasználtuk az utolsó lehetőséget a pontszerzésre. Ez nagy siker, az egész csoportkört tekintve a mostani mérkőzés volt a csúcspont, csapatunk nagyot küzdött ezért a három pontért. Nehéz csoport volt, amelyben Bajnokok Ligája-szintű ellenfeleink voltak. Ami negatívum volt, hogy az előző meccseken is volt esélyünk a pontszerzésre, de akkor túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy ez megvalósuljon.”

Gerardo Seoane (Leverkusen): „Gratulálok a Ferencvárosnak. Nagy intenzitású, látványos mérkőzést játszottunk, amelyen ezúttal nem sikerült eredményesen befejeznünk a támadásainkat.”

Labdarúgó-Európa-liga, G csoport, 6. (utolsó) forduló: Ferencváros – Bayer Leverkusen (német) 1-0 (0-0)

Budapest, Groupama Aréna, 12.127 néző, vezette: Kirill Levnyikov (orosz).

Gólszerző: Laidouni (82.).

Sárga lap: Laidouni (84.), Blazic (90.), Cabraja (92.), illetve Bellarabi (25.), Recosz (86.), Kossounou (87.).

Ferencváros: Dibusz – Botka, Blazic, S. Mmaee, Kovacevic – Laidouni, Loncar (81. Vécsei) – Zachariassen (70. Somalia) – Zubkov (88. Cabraja), Uzuni, Tokmac (46. R. Mmaee).

Bayer Leverkusen: Lunyev – Recosz, Kossounou, Tapsoba (46. Tah), Sinkgraven – Aranguiz (71. Frimpong), Palacios (63. Andrich) – Amiri – Bellarabi (71. Diaby), Alario (81. Adli), Paulinho.

Labdarúgó-Európa-liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

A csoport: Sparta Prága – Bröndby 2-0, Olympique Lyon – Rangers1-1. A végeredmény: 1. Lyon 16 pont, 2. Rangers 8, 3. Sparta 7, 4. Bröndby 2.

B csoport: Real Sociedad – PSV Eindhoven 3-2, Sturm Graz – AS Monaco 1-1. A végeredmény: 1. Monaco 12 pont, 2. Real Sociedad 9, 3. PSV Eindhoven 8, 4. Sturm Graz 2.

C csoport: Legia Varsó – Szpartak Moszkva 0-1, Napoli – Leicester City 3-2. A végeredmény: 1. Szpartak 10 pont, 2. Napoli 10, 3. Leicester City 8, 4. Legia 6.

D csoport: Antwerp – Olimpiakosz 1-0, Fenerbahce – Eintracht Frankfurt 1-1. A végeredmény: 1. Eintracht 12 pont, 2. Olimpiakosz 9, 3. Fenerbahce 6, 4. Antwerp 5.

E csoport: Lazio – Galatasaray 0-0, Olympique Marseille – Lokomotiv Moszkva 1-0. A végeredmény: 1. Galatasaray 12 pont, 2. Lazio 9, 3. Marseille 7, 4. Lokomotiv 2.

F csoport: Ludogorec – Midtjylland 0-0, Braga – Crvena zvezda Belgrád 1-1. A végeredmény: 1. Crvena zvezda 11 pont, 2. Sporting Braga 10, 3. Midtjylland 9, 4. Ludogorec 2.

G csoport: Celtic – Real Betis 3-2, Ferencváros – Bayer Leverkusen 1-0.

H csoport: Genk – Rapid Bécs 0-1, West Ham United – Dinamo Zágráb 0-1. A végeredmény: 1. West Ham 13 pont, 2. Dinamo Zágráb 10, 3. Rapid Bécs 6, 4. Genk 5.