A 11. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótolták múlt szombaton a Maros megyei 4. elitliga 1. csoportjában Nyárádszeredában: a mérkőzés semmiképp sem a papírforma szerint alakult.

A házigazda mindenképpen győzni szeretett volna Marosoroszfalu ellen, ám az első játékrészben egyetlen helyzetet sem tudott összehozni az ellenfél kapuja előtt. A vendégek sem bizonyultak jobbnak, de a szerencse hozzájuk pártolt, és az első adandó alkalommal meg is szerezték a vezetést: a 22. percben egy szögletrúgást követően Moraru a hálóba küldte a labdát (0-1), majd néhány perc múlva a hazai kapusnak kellett remekelnie, hogy megmentse csapatát: Suciu F. lapos lövését Iszlai a kapufa tövéből hárította szögletre, míg a 45. percben Ormenișan a hazaiak kapufáját találta el.

A második játékidő alig kezdődött el, máris kényszerszünet  következett: a vendégek játékosa, Sular durván ment rá Baki lábára, amiért rögtön piros lapot kapott. Az indulatok elszabadultak, s a hazaiak részéről Tálas küldte „padlóra” az ellenfél egyik játékosát, amiért őt is azonnal az öltözőbe küldte a

játékvezető. A „pihenő” nem segítette a hazai csapatot, hamarosan ismét zörgött a hálója: Cotârla lesgyanús helyzetről indulva Iszlait is kicselezte, és a hálóba lőtt (0-2). A hidegzuhany viszont felrázta a hazaiakat, negyedóra múlva sikerült is lefaragniuk a hátrányból, Bakó beadását Gáspár letette a büntetőterületen, majd a vendégek hálójába lőtte (1-2). A hazaiak vérszemet kaptak, egyre többet próbáltak építeni a középpályán, a hangulat is felmelegedett, amihez a játékvezetők egy-egy elhamarkodott döntése is hozzájárult, de veszélyes kapuhelyzetbe ismét a vendégek kerültek, Sabău közeli fejese viszont elkerülte a hálót, ugyanígy Ormenișan lövése is. A hazaiak hiába adtak bele mindent a hajrában, a vendégek védvonala jól zárt, és amikor már a ráadás végén mindenki borítékolta a vendéggyőzelmet, a hazaiaknak sikerült kiharcolniuk egy 20 méteres szabadrúgást, amelyet Kovács a sorfal fölött a felső sarokba varrt, a hazai közönség hatalmas örömére (2-2). Így az őszi idényben nem túl fényesen szereplő újonc nyárádszeredai gárdának végül nem kellett vereséggel búcsúznia a szurkolóitól.

Egy másik, a 8. fordulóból elhalasztott mérkőzésen ugyancsak múlt szombaton Erdőszentgyörgy hazai pályán Szovátát fogadta, s bár szünetben még vezetésre állt, végül 1-1-es döntetlennel hagyták el a két rivális csapat játékosai a pályát.

Maros megyei  4. elitliga, 1. csoport, 11. fordulóból elmaradt mérkőzés: Nyárádszereda SK – Marosoroszfalui Maros 2-2 (0-1).

Nyárádszereda, Nyárád Aréna, kitűnő játékfeltételek, mintegy 50 néző. Vezette: Strete Aurel, Pașca Dorin, Hancu Adelin, ellenőr Lungu Constantin.

Gólszerzők: Gáspár (75.), Kovács (90+6.), illetve Moraru (22.), Cotârla (60.).

Sárga lap: Somodi, Nagy, illetve Moldovan, Ormenișan, Chirtes, Moraru.

Kiállítva: Tálas, illetve Sular.

Nyárádszereda: Iszlai – Somodi, Oprea, Tálas, Pap, Kovács, Nagy, Baki (66. Ábrahám), Keresztesi (58. Gáspár), Istvánfi (20. Fazakas), Bakó.

Marosoroszfalu: Suciu M. – Șandor, Moldovan, Sabău, Pașcan (90+1. Cengher), Ormenișan, Suciu F., Broasca, Cotârla, Chirtes (90+4. Racean), Moraru (31. Sular).

Fotó: Gligor Róbert László